Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Blue Note Poznań: 22-28.04.2016

22.04.2016, piątek, godz. 22.30
SPRING BREAK

Wystąpią: Ciemnogrody, K Bleax i Marcelina

_____________________________________________________________________

23.04.2016, sobota, godz. 21.45
SPRING BREAK

Wystąpią: Rosalie, Daniel Bloom & Tomek Makowiecki, Reni Jusis

_____________________________________________________________________

24.04.2016, niedziela, godz. 19.00
ACID DRINKERS

Koncert w ramach trasy „Headbanger’s Delight Tour” zapowiada się jako czysta radość z grania i spotkania z fanami w klubach w całej Polsce! „Trzeba im brutalnie dopieścić uszy”- komentuje trasę lider zespół Tomasz „Titus” Pukacki.

Koncerty Acid Drinkers słyną z niesamowitej dawki energii, która przepływa między publicznością, a zespołem. Dla wielu fanów to prawdziwe muzyczne święto i obowiązkowy punkt w koncertowym kalendarzu. Bogaty dorobek artystyczny zespołu gwarantuje, że każda trasa różni się od poprzedniej. Ku uciesze fanów dawno niegrane rarytasy wracają do łask, a kultowe utwory, bez których publiczność nie pozwoli skończyć koncertu, brzmią świeżo i porywają tłum, jak za pierwszym razem.
Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu - zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 16 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

Bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

_____________________________________________________________________

25.04.2016, poniedziałek, godz. 19.30
RYCHU PEJA DLA KRZYSKA – KONCERT CHARYTATYWNY

Pierwszy koncert promujący album „DDA”. Na scenie pojawią się także: Ado(e)M x Esdobe x Sivvynsky; GrubyLNP & MłodyWND.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rehabilitację Krzysztofa Siwka (www.krzysztofsiwek.pl).

Bilety 30 zł – przedsprzedaż (do kupienia w Vert Shop), 35 zł – w dniu koncertu

_____________________________________________________________________

26.04.2016, wtorek, godz. 20.00
CANNIBAL CORPSE

Legenda amerykańskiego death metalu Cannibal Corpse wystąpi wspólnie z brazylijską formacją Krisun. Jako support zagra Hideous Divinity.

Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu

_____________________________________________________________________

27.04.2016, środa, godz. 20.00
CONFUSION PROJECT

Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorem, a subtelnością i intymnością.
„Ladies and gentlemen, a new brilliant band and a great composer appeared on the Polish stage.”
Mariusz Bogdanowicz „Jazz Forum”

Trio ma na swoim koncie koncerty na takich festiwalach, jak Komeda Jazz Festival 2013, Ladies Jazz Festival 2014, Gdańskie Noce Jazzowe 2014, Experyment 2015, wystąpi również w ramach Jazzu Nad Odrą w 2016. roku.
W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.  W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „How to Steal a Piano?”, a w grudniu 2015 roku druga płyta: „The Future Starts Now”. Obie spotkały się z entuzjastyczną reakcją krytyków i słuchaczy.

Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – kontrabas, Adam Golicki – perkusja

Bilety: 20 zł

_____________________________________________________________________

28.04.2016, czwartek, godz. 19.30
MOONKITE

Eklektyczna i wyrafinowana mieszanka przestrzennych i chwytliwych melodii, doprawionych akustycznymi brzmieniami gitar i skrzypiec na styku muzyki rock, pop i folk. Moonkite to piosenki o… prostych uczuciach.

Moonkite powstał w Katowicach jesienią 2014 roku z inicjatywy Mariusza Pyki (śpiew, teksty, kompozycje) oraz Wojciecha Potrzebowskiego (gitara, aranżacje), którzy po kilku wspólnych próbach stwierdzili zgodnie, że mieszanka na pozór nie pasujących do siebie inspiracji: subtelna wrażliwość i na wpół akustyczna intymność muzyki współczesnych bardów, a także chwytliwość nowocześnie wyprodukowanych utworów z pogranicza rocka i popu może stanowić interesującą propozycję na polskiej scenie muzycznej i rodzimą alternatywę dla koneserów podobnych klimatów muzycznych zasłuchanych w artystach scen amerykańskich czy brytyjskich.
Skład zespołu uzupełnili: Robert Zając (gitara), Oskar Ludziak (bas), Mateusz Sopata (perkusja, chórki) oraz Jola Gacka (śpiew, skrzypce) – muzycy zespołu kojarzeni do tej pory z bardzo różnymi stylami muzycznymi (rock, nu-metal, folk, gospel, poezja śpiewana).
Muzyków Moonkite na pozór dzieli wszystko: inspiracje, doświadczenie, pomysły na życie i metody ich realizacji. Łączy wyłącznie pasja wspólnego tworzenia w odmiennej niż dotychczas stylistyce.
Ważną częścią artystycznej propozycji Moonkite są osobiste teksty skupione wokół tematyki wielopłaszczyznowości relacji międzyludzkich, faz ich rodzenia się, transformacji, przemijania oraz wpływu na nasze codzienne życie. Moonkite to opowieść o kimś, kto musi dorosnąć, ale pielęgnuje w sobie dziecko. Odczuwa głębiej i pełniej. Podąża za marzeniami. Tęskni do prostych i jednoznacznych relacji z drugim człowiekiem. Moonkite to historia, w której stale brakuje kolejnego rozdziału. Szuka własnej tożsamości. Wciąż pisze się na nowo.

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

_____________________________________________________________________

28.04.2016, czwartek, godz. 22.00
CZWARTKOWY KLASYK

Najstarsza w mieście impreza w rytmach r’n’b, funk, soul oraz rap.

Grają Simo & Biskup

środa, 20 kwietnia 2016, longplay_2010
Tagi: blue note

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com