Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Blue Note Poznań 24-30.06.2016

Ostatni przed wakacyjna przerwą program wydarzeń w klubie Blue Note. Jak zawsze – w lipcu i pierwszej połowie sierpnia klub będzie nieczynny z powodu przerwy wakacyjnej.

_________________________________________________

24.06.2016, piątek, godz. 21.00
POZNAŃ SALSA NIGHT – ZAKOŃCZENIE SEZONU

Parkiet rozpali namiętny i gorący kizombowo-bachatowy klimat.

Za sterami niezmordowany i pełen pasji do tej muzyki DJ Honguito oraz Robert El Camino i jego sensualowi goście.

Wstęp 10 zł

_________________________________________________

25.06.2016, sobota, godz. 21.00
POZNAŃ SALSA NIGHT – ZAKOŃCZENIE SEZONU

Salsa i gorące rytmy NY oraz mocne kubańskie salso-pląsy.

Za sterami niezmordowany i pełen pasji do tej muzyki DJ Honguito oraz Robert El Camino i jego sensualowi goście.

Wstęp 10 zł

_________________________________________________

27.06.2016, poniedziałek, godz. 19.00
MYŚL SERCEM

Druga edycja koncertu charytatywnego dla Agi Koko - osoby pełnej energii do życia, przyjaciółki, matki dwóch cudownych dzieciaków.

Aga walczy z nowotworem. Od roku nie jest w stanie w pełni pracować i tym samym sprostać kosztom leczenia i utrzymania siebie i dzieci. Wraz z całą drużyną przyjaciół możesz pomóc w walce z problemami finansowymi narastającymi podczas choroby. W związku z tym zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się 27.06.2016r. o godzinie 19.00 w Blue Note.

Wystąpią: Kasia Wilk, Ania Cyzon z zespołem, Mezo, Dr Blues, My Sacrum, Ania Polowczyk, Piotr Schulz, Jan Zieliński, Maciej Milion Mokrzycki, Magdalena Mechagodzilla Nowakowska i Second Child, Urszula Lidwin i Marzena Scholz, Aga Czyż, Przemysław Śledziuha Śledź i Kaha, Prorock, Stone Factory, MY, Stereotyp
Instrumentalnie: Łukasz Chojnacki, Dominik Kozicki, Dariusz Kamiński, Joanna Dudkowska, Grzesiek Stasiuk, Przemek Kuczyński, Wojtek Wójcicki, Krzysiek Kulbiński, Mateusz Urbaniak.
Prowadzenie: Adam Czembor
Organizacja: Anna Polowczyk, Katarzyna Siek

Wejściówki - cegiełki - od 30zł

_________________________________________________

28.06.2016, wtorek, godz. 20.00
PAMELA HOWLAND & STAN BRECKENRIDGE (USA)

Amerykańcy pianiści zabiorą nas w podróż przez dekady muzyczne Ameryki Północnej. W repertuarze usłyszymy melodie spirituals, ragtime, blues, New Orleans jazz i swing, a także współczesne rytmy soul i pop.

Pamela Howland i Stan Breckenridge to nie tylko świetni pianiści, ale też wspaniali performerzy, którzy w niezwykle angażujący sposób opowiadają o muzyce, stąd utworom będzie towarzyszyła opowieść o korzeniach wykonywanych gatunków i inspiracjach.
Bardzo ciekawy muzycznie program oraz niezwykle charyzmatyczne osobowości pianistów sprawią, że koncertowy wieczór będzie pełen wrażeń, a muzyczna podróż przez Amerykę niezapomniana.
Pamela Howland - pianistka klasyczna, która w swej twórczości sięga po inspiracje do najróżniejszych gatunków muzycznych. Należy do elitarnego grona Artystów Steinwaya. Zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych na uniwersytecie Eastman School of Music w stanie Nowy Jork. Jako miłośniczka muzyki Fryderyka Chopina Pamela Howland nagrała 4 albumy z muzyką kompozytora, w 2012 zrealizowała film dokumentalny „Wspominając Fryderyka: Geniusz Chopina”. Jej najnowszy program koncertowy „Pamela Howland meets The Beatles” jej zbiorem jej autorskich aranżacji melodii The Beatles w stylistyce utworów Chopina. W jej dorobku znajduje się wiele recitali i koncertów solowych oraz ze znakomitymi orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Europie.
Stan Breckenridge - pianista jazzowy, wokalista i kompozytor, profesor akademicki. Doktor muzykologii na Claremont Graduate University. Jest kierownikiem Wydziału Studiów Afroamerykańskich na California State University w Fullerton. W latach 2012-13 stypendysta programu Fullbright dla wybitnych pracowników naukowych, obecnie jest ambasadorem programu Fulbright Scholar Alumni. Stan Breckenridge jest członkiem orkiestry jazzowej JBBO, ma na swoim koncie występy z wieloma artystami i grał dla takich wybitnych postaci jak: Madeleine Albright, Jerry Lewis, Martha Reeves, Nancy Sinatra, John Travolta. Opublikował także wiele podręczników akademickich wydanych w języku angielskim, miedzy innymi „Popular Music in America: Forging the American Spirit” (2012), „African American Music For Everyone” (2006).

Pamela Howland – fortepian, Stan Breckenridge – fortepian, wokal

Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

_________________________________________________

30.06.2016, czwartek, godz. 22.00
CZWARTKOWY KLASYK

Ostatnia przed wakacyjną przerwą impreza w rytmach r’n’b, funk, soul oraz rap.

Grają Simo & Biskup

czwartek, 23 czerwca 2016, longplay_2010
Tagi: blue note

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com