Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

The Dark Side of Deep Schrott Vol.2

Ekscentryczni czarodzieje saksofonów basowych z Kolonii ponownie atakują!

Deep Schrott to niecodzienny projekt a zarazem jeden z najodważniejszych w ostatnich latach na europejskiej scenie jazzowej. Nie na co dzień bowiem spotykamy się próbą tworzenia muzyki przez kwartet saksofonistów, tym bardziej iż artyści sięgneli po tak specyficzne instrumenty jakimi są saksofony basowe i nie są wspomagani w swych dokonaniach przez jakiekolwiek dodatkowe instrumenty. Jeśli dodać do tego repertuar po jaki sięgają, otrzymujemy efekt zaskakujący nawet najbardziej osłuchanego z najróżniejszymi innowacjami brzmieniowo -interpretacyjnymi odbiorcę.
W projekt Deep Schrott zaangażowani są saksofoniści: Wollie Kaiser, Andreas Kalling (pamiętamy go z doskonałego albumu: ''As If There Was Tomorrow'', 2012), Jan Klare (muzyk WDR Bigband znany z takich projektów jak płyta The Dorf: ''Le Record'', 2011, czy kwartet ''1000''), oraz Dirk Raulf (projekt NOX -albumy ''Lieder zum Nacht'', ''Gabelfruhstuck'' i ''Hasenbrot'', trio Drift: ''Sonargemeinschaft'', 2008 i solowy album ''Brotwalzer'', 2011).
Nowy album Deep Schrott jest kontynuacją płyty z roku 2014 "The Dark Side Of Deep Schrott". Opatrzona dopiskiem "Vol.2" płyta, zawiera niecodzienne transkrypcje tak odległych od siebie utworów jak kompozycje Hannsa Eislera, Alberta Aylera, Franza Schuberta i ...grupy AC/DC. Płyta ukaże się 18 listopada.

wtorek, 25 października 2016, longplay_2010
Tagi: poise

Polecane wpisy

Aldona Nawrocka

AVE
PREMIERA 26 PAŻDZIERNIKA 2018

Julian & Roman WASSERFUHR
Relaxin' in Ireland
(premiera 26 października 2018)

Nils LANDGREN
Christmas With My Friends VI
(premiera 26 października 2018)

Ida SAND
My Soul Kitchen
(premiera 26 października 2018)

Paweł GUSNAR
Saxophone Varie Vol.3
(2018)

Paweł JANAS
Buttonhacker
(2018)