Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Tribute to Andrzej Przybielski - koncert promujący płytę 5 listopada.

Zapraszamy na premierę koncertową wyjątkowego albumu

"Tribute to Andrzej Przybielski",

która zaplanowana została na

5 listopada 2016 r w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Tribute to Andrzej Przybielski
 
Doszło do historycznego wydarzenia — dobiegła końca sesja nagraniowa albumu dedykowanego pamięci Andrzeja Przybielskiego. Z inicjatywy Macieja Fortuny spotkało się sześciu wybitnych trębaczy (Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk, Maciej Fortuna) oraz sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).
Artyści spotkali się w miejscu, w którym żył i tworzył Andrzej Przybielski. Album, którego premiera zaplanowana została na 5 listopada 2016, zawiera zarówno utwory autorstwa Przybielskiego, jak i kompozycje oparte na jego improwizacjach. Premiera połączona zostanie z uroczystym koncertem w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy; na płycie znajdą się kompozycje związane zarówno z początkami ścieżki artystycznej Andrzeja Przybielskiego, jak i opracowania jego późniejszych utworów, m.in. Motyw Afro, W Arce, Afro Blues, Hey Jack. Album zawierać będzie ponadto zapis rozmowy przeprowadzonej z Andrzejem Przybielskim w bydgoskim klubie Mózg.

 

Andrzej Przybielski (1944-2011) — bydgoski muzyk jazzowy, wybitny trębacz związany z polską sceną awangardową i free jazzową. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami, był także związany ze sceną yassową. Do końca życia koncertował z Asocjacją, jego autorskim projektem współtworzonym m.in. z Grzegorzem Daroniem i Grzegorzem Nadolnym.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Autorem zdjęcia okładki „Tribute to Andrzej Przybielski” jest Marek Hofman, a autorem zdjęcia plakatu wydarzenia jest Wojciech Woźniak.

LongPlay.blox.pl jest patronem medialnym koncertu oraz płyty.

sobota, 22 października 2016, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com