Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Drugi album HoTS i koncert promocyjny

Szanowni Państwo,
(For English please scroll down)

 Z wielką radością i dumą przedstawiamy naszą drugą studyjną płytę „Numbers”.  Zapraszamy do posłuchania fragmentów płyty, oraz zapoznania się z naszą muzyką i krótkim filmem promującym płytę (link poniżej).
 Jeżeli spodoba się Państwu nasza muzyka zachęcamy do zakupu płyty bezpośrednio od zespołu (pisząc na adres hotsband@gmail.com) dzięki czemu wpierają Państwo jego działalność (wszystkie fundusze zgromadzone w ten sposób idą na nagranie kolejnego albumu).

Koncert promujący płytę odbędzie się w Warszawie 7 lutego w klubie 12/14 przy ulicy Noakowskiego 16 o godzinie 20:30!!!

Harmony Of The Spheres (2015) - 30 zł
Numbers (2016) - 40 zł
Harmony + Numbers 60 zł

Wideo promujące płytę:
https://www.youtube.com/watch?v=anOWRxyQC9o

Fragmenty audio:
https://soundcloud.com/wawmak_multikulti/hots-numbers-fragments-all-pieces-from-new-album

Facebook:
https://www.facebook.com/HotsBandPl/

Poniżej informacje i recenzje płyty:

www.multikulti.com
www.hotsband.pl

Po doskonale przyjętym debiucie „Harmony Of The Spheres” z 2015 roku zespół HoTS przygotował materiał na nową płytę. "Numbers", bo taki będzie nosić tytuł drugi album HoTS przynosi muzykę o olbrzymim ładunku ekspresji. (…)

Kwintet HoTS wydaje się być mocno wtopiony w historię jazzu, jednocześnie jednak jest uderzająco współczesny, śmiało można powiedzieć nowoczesny. Ich aranżacyjna inwencja czerpie z dokonań najlepszych współczesnych europejskich jazzmanów, oczywiście muzyki improwizowanej, ale nie w mniejszym stopniu z dzisiejszej praktyki wykonawców, tworzących w mocno zurbanizowanej przestrzeni współczesnych miast. Nieustanne skomplikowanie jazzowych figur rytmicznych, w połączeniu z wielką precyzją instrumentalistów, niezwykle przemyślanymi aranżacjami oraz kompozycjami sprawiają, że uwalniają one w słuchaczu głębokie emocje i prowokują do refleksji.
- Multikulti.com

Muzyka skomponowana przez Mikołaj Poncyljusz
Interludia są improwizowane.

muzycy:
Mikołaj Poncyljusz: Gitara/Guitar
Radek Nowak: Trąbka/Trumpet
Bartosz Tkacz: Saksofon Tenorowy/Tenor Saxophone
Adam Prokopowicz: Kontrabas/Double Bass
Jakub Kinsner: Perkusja/Drums

Patroni Medialni Płyty “Numbers”:

TRÓJKA - PROGRAM TRZECI POLSKIEGO RADIA
TVP KULTURA
Tygodnik PRZEGLĄD
CZAS KULTURY
JAZZ FORUM
Magazyn KONTAKT

Płyta „Numbers” ukazuje się w serii 20 płyt na 20-lecie wydawnictwa płytowego Multikulti Project.


Wybrane Recenzje (więcej na stronie internetowej zespołu):

Jazz Forum / autor: Adam Domagała
"(…) Mamy do czynienia z albumem koncepcyjnym, niespieszną opowieścią, opowiadaną półszeptem przez niezwykle wrażliwych artystów. Skojarzenia z minimalistyczną z estetyką ECM są oczywiste, ale, mam wrażenie, od niezliczonych produkcji Manfreda Eichera płytę „Numbers” odróżnia… pogoda ducha jej twórców. W tej krainie zawsze świeci słońce, nawet jeśli kunsztownie napisane melodie rozpływają się w swobodne impresje i nawet jeśli solidna, jazzowa pulsacja ustępuje, by tak rzec, celebracji chwili, która może i krótka, za to jest po prostu piękna."

iks / Kultura Poznań: / autor: Tomasz Janas
„(…) Prowadzący zespół błyskotliwy gitarzysta Mikołaj Poncyljusz i jego koledzy przedstawiają granie pełne wyrafinowania, dyscypliny, a zarazem spontaniczne, ukazujące szczególną wrażliwość na dźwięk. To muzyka potoczysta, przyjazna wobec słuchacza, a zarazem wysublimowana. Kwintet oferuje granie żywiołowe, ekspresyjne, pełne emocji, jednocześnie budujące pełen subtelności, refleksyjny nastrój. Muzykowanie zadziwiająco dojrzałe, ze świetną dramaturgią i sugestywnie budowanym napięciem, z niewątpliwą zdolnością grania narracyjnego i kolorystycznego. Twórczość kwintetu HoTS dowodzi niewątpliwego charakteru wykonawców i ich kreacyjnych mocy.”

Blog Muzyczny Blue Bossa: / autor: Magdalena Szpak
„(…) Najnowszy album grupy HoTS to współczesny jazz w najlepszym wydaniu. To potwierdzenie, że styl który wykreowali muzycy to dobry kierunek, a jednocześnie ciągle jest w nim wystarczająco miejsca na rozwinięcia i wariacje. Numbers to dzieło kompletne, które z pewnością znajdzie liczne grono entuzjastów. Ja już do nich należę.”

Blog Muzyczny Axun Arts: / autor: Mateusz Kołodziej
„(…) Poszczególne utwory, jak i cały krążek, rozwijają się niczym dobra powieść. Narracja wciąga, jedne wątki uwypuklając, inne nieco skrywając, by za moment dokonać zwrotu i wydobyć na pierwszy plan wydawałoby się zupełnie poboczną historię. (…) Charakteryzuje je duża dbałość o szczegóły, polot, balansowanie na granicy ekspresyjności i spokoju oraz słyszalny progres w stosunku do tego, co znane z wcześniejszego krążka (stąd też wyższa ocena końcowa w porównaniu do debiutu). Finalnie, płyta jawi się jako podążanie wcześniej obranym szlakiem jazzu współczesnego oraz przykład idei długofalowego grania i współpracy, która przyświeca temu polskiemu zespołowi.”

Serdecznie pozdrawiam,

Mikołaj Poncyljusz
HoTS
0048 501 017 697
hotsband@gmail.com
https://www.hotsband.pl
https://www.facebook.com
https://www.youtube.com/channel/UCY9bVuYnQuAagoJjfprXNqA


 With great joy and pride we present You our second studio album "Numbers". We invite you to listen to fragments of our album, and get acquainted with our music and short video promoting this new album (see link below).
 

We invite you to order our CDs!
Visit:
http://www.multikulti.com/numbers-38407.html


HoTS - new album "Numbers" EPK :
https://www.youtube.com/watch?v=anOWRxyQC9o

Music from CD „Numbers":
https://soundcloud.com/wawmak_multikulti/hots-numbers-fragments-all-pieces-from-new-album

Facebook:
https://www.facebook.com/HotsBandPl/


Best Wishes!

Mikołaj Poncyljusz

HoTS

czwartek, 05 stycznia 2017, longplay_2010

Polecane wpisy

Joey DeFRANCESCO

In The Key Of The Universe
PREMIERA 1 MARCA 2019

Adam BAŁDYCH Quartet
Sacrum Profanum
(premiera 29 marca 2019)

BartolomeyBittmann
Dynamo
(premiera 29 marca 2019)

EL AFRONTE Orquestra Tipica
Tango Argentino Today
(premiera 29 marca 2019)

Landgren - Wollny - Danielsson - Haffner
4 Wheel Drive
(premiera 15 marca 2019)

Javier GIROTTO Trio
Tango Nuevo Revisited
(2019)