Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Program Blue Note Poznań 13-19.01.2017

13.01.2017, piątek, godz. 19.00
IV BLUESOWA WOŚP

Na dwa dni przed 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy na Bluesową WOŚP! Ponad 5 godzin muzyki, ponad 50 wykonawców! 

Brick House (blues)
„Blues to prawda, jeśli to nie prawda – to nie blues” - z tą myślą na początku 2016 roku powstał zespół Brick House. Pełne energii bluesowe granie w wykonaniu wiernych fanów tego gatunku. Koncerty zespołu przenoszą słuchaczy w klimat lat 50. i 60., a w ich wykonaniu można usłyszeć utwory takich artystów jak Junior Wells, Muddy Waters, Buddy Guy i wielu innych.
Rafał Szarpak – wokal, Wojciech Kubiak – gitara elektryczna, Dawid Wydra – harmonijka, Andrzej Laskowski – gitara basowa, Piotr Jurkiewicz – instrumenty klawiszowe, Jędrzej Kowalczyk – perkusja
 
Long Distance (blues-rock)
Zespół z Poznania, gra od lutego 2015. W repertuarze znajdziemy głównie bluesowe i blues-rockowe covery.
Natalia Hoffmann – śpiew, Jarek Majka – harmonijka, Piotr Koput – gitara, Grzegorz Kunz – bas, Tomek Senger – perkusja
 
Rock Imagination (rock)
Zrodził się z pasji kilku zapaleńców do grania szeroko pojętego rocka. Drogi kilku członków nowo powstałego bandu zeszły się kiedyś w różnych projektach, jednak dopiero teraz odnaleźli oni wspólny mianownik swoich rockowych preferencji muzycznych. Choć Rock Imagination jest zespołem młodym stażem, to jednak skupia ludzi z bogatym doświadczeniem
muzycznym, którzy mieli już okazję niejednokrotnie koncertować na różnorodnych scenach oraz przy okazji różnych imprez i zawsze byli ciepło przyjmowani przez publiczność. Zespół w tym składzie i z nowymi pomysłami zaprezentuje się po raz pierwszy publiczności.
Agnieszka Kaszkowiak – wokal, Marek Nożyński – bas, Marcin Nożyński – gitara rytmiczna, Zbyszek Jaskulski – gitara prowadząca, Sebastian Nowaczewski – bębny
 
Blues Drawers (blues-rock)
Zespół powstał w czerwcu 2004 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Piotra Kühna. Wykonywana muzyka to blues-rock często połączony ze stylami funky i fusion. Niepowtarzalna mieszanka dźwięków odzwierciedla różnorodność zainteresowań muzycznych członków zespołu, a smaku dodają nietuzinkowe teksty przyjaciela, poety Janusza Kanika.
Piort Kühn – gitara, Tomasz Jusik – bas, Krzysztof Rabiczko – perkusja, Sławomir Mech – piano, Hammond, Marcin Cenkier – wokal
 
Hania Sztachańska
Młodziutka wokalistka, uczennica Ani Polowczyk. Już kilkukrotnie zaskarbiła sobie serca publiczno?ci w Blue Note swoim talentem i bezpretensjonalno?ścią. Zdobywczyni wielu nagród na konkursach piosenki dla dzieci i młodzieży.
 
Skakanka (rock-alternatywa)
Grają wyłącznie po polsku. Chcą bawić dźwiękiem i lekko pociśniętą treścią. Ich muzyka ma budzić pozytywne emocje. Teksty są dosłowne, proste, zarazem lekko ironiczne. Skakanka to grupka pięciu facetów wyciągniętych, każdy z zupełnie innego nurtu muzycznego. Podchodzą z ogromnym dystansem do tego, co robią i jednogłośnie orzekają, że liczy się przede wszystkim doskonała zabawa!
Bogusz Chmielewski – wokal, Przemysław Wachowski – gitara, Marek Czyż – gitara, Przemysław Niezgódzki – gitara basowa, Radosław Rerek – perkusja
 
Filip Rychcik z zespołem
Finalista The Voice Of Poland 2016 w swoim autorskim programie.
 
Elephant’s Escape (funk-rock)
Zespół został założony w połowie 2014 r. w Poznaniu. Styl muzyczny wykształcił się z połączenia różnorodnych inspiracji pięciu członków zespołu, sięgających od soulu przez bluesa, funk, aż po cięższe brzmienia. Efektem jest oryginalne, nowoczesne brzmienie dirt-funkowe. Elephant’s Escape to jeden z niewielu przedstawicieli tego gatunku w Polsce, wnoszący nową jakość poprzez swój charakterystyczny,  energiczny styl, porównywany najczęściej do Red Hot Chilli Peppers. W obecnym składzie zespół gra od stycznia 2015. Muzykę zespołu charakteryzuje mocne, energiczne i żywiołowe granie połączone z charakterystycznym i wyrazistym kobiecym wokalem.
Mateusz Ptak – perkusja, Jędrzej Kaniewski – gitara basowa, Rafał Jończyk – gitara, Tomasz Morozowski – gitara, Kamila Potoczko – wokal
 
Hot Water i przyjaciele (blues)
Trzon grupy Hot Water z przyjaciółmi wykona kilka niezapomnianych bluesowych standardów. Czy trzeba coś więcej pisać?
Maciej Sobczak – wokal, gitara, Maciej Rzeczycki – gitara, Przemek Ślużyński – gitara,  basowa, Darek Nowicki – perkusja
 
Sama River Blues (blues)
Idea zawiązania grupy Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Roberta Rosady do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak: After Blues, Krzak, Breakout, Dżem, Bob Dylan, B.B. King. Występy zespołu spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, a ze sceny emanuje eksplozja dobrej zabawy, która udziela się publiczności. Humor sceniczny składu kapeli wprawi w zabawę nawet największych ignorantów muzycznych.
Robert Rosada – wokal, harmonijka, gitara akustyczna, Piotr Bielawski – gitara prowadząca, Marcin Borowski – gitara solowa, Paweł Wawrzyniak – bas, Paweł Nowak – bębny
 
Stara Szkoła (southern rock)
Zespół istnieje od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów po 50-tce. Dla większości z nich jest to pierwszy muzyczny zespół. Panowie grają własne kompozycje, których ważnym aspektem są niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty. Trudno określić styl tej muzyki balansującej pomiędzy bluesowymi, rockowymi, a właściwie southern-rockowymi brzmieniami. Naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki jak i tego jak odbieramy ich zaangażowanie na scenie.
Tomasz Kuczma – gitara, wokal, Karol Łada – gitara solowa, Sławomir Kuczma – gitara basowa, Michał Kunkel – harmonijka ustna, Zdzisław Monasterski – perkusja, Henryk Chyła – instrumenty perkusyjne
 
Koncert zakończy się około północy.
Nikt z wykonawców nie pobiera żadnych honorariów występując w pełni charytatywnie!
Pomiędzy poszczególnymi występami odbywać się będą licytacje, z których całkowity przychód zasili WOŚP.
Zbiórkę obsługuje Sztab WOŚP Politechniki Poznańskiej, a całkowity przychód ze zbiórki pieniędzy przeznaczony jest w całości na WOŚP.
Koncert i licytacje poprowadzą Kasia Szober-Pawletta oraz Dr Blues
Organizatorem koncertu jest Dr Blues.

__________________________________________________

14.01.2017, sobota, godz. 19.00
TURBO: BACK TO THE PAST TOUR + Internal Quiet, support: Męczenie Owiec

Jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy wyrusza na trasę pod szyldem, na której zespół wykona w całości materiał z kultowego krążka „Kawaleria Szatana” w trzydziestą rocznicę ukazania się pamiętnego albumu jak również obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku  grupy i wszystkie hity.

Zarejestrowana na przełomie 1985 i 1986 roku w poznańskim studiu nagraniowym Giełda „Kawaleria Szatana” była  dla grupy Turbo i polskiej muzyki heavy metalowej wielkim przełomem. Legendarna płyta po dziś dzień uchodzi za kamień milowy w historii dokonań ciężkiej muzyki metalowej we wschodniej Europie i jest powszechnie uważana przez krytyków i fanów za najlepszą i najważniejszą heavy metalową produkcję lat 80. w Polsce. Płyta ukazywała Turbo w najlepszym metalowym wydaniu – stawiające na świeże i niebanalne pomysły, profesjonalne i muzycznie skupione, egzekwujące poszczególne riffy z doskonałym rezultatem.
Nowoczesny na tamte lata, ultra profesjonalny heavy metal przyniósł zespołowi absolutne przewodnictwo na krajowym rynku wśród zwolenników ciężkiego i agresywnego brzmienia. Dzięki niej Turbo w szybkim tempie zdobyło rzesze fanów i otrzymało wiele propozycji koncertowych na prestiżowych festiwalach (m.in. Metalmania 86 i 87, Rockowisko 86), w niczym nie odstając od zachodnich gwiazd pokroju Helloween, Running Wild czy Overkill. Konsekwencją tych poczynań dla Turbo były znakomite recenzje w prestiżowych wydawnictwach typu „Kerrang”, liczne koncerty poza granicami kraju oraz kontrakty z Metal Mind Productions i zachodnią Noise Records, wówczas jedną z najważniejszych wytwórni metalowych w Europie.
Dziś po trzydziestu latach od premiery „Kawalerii” chcąc upamiętnić ten szczególny okres w historii polskiej muzyki metalowej muzycy Turbo postanowili wykonać kultowy materiał w całości od początku do końca na nadchodzących koncertach, co nastąpi po raz pierwszy w historii w ramach koncertowego tournee zespołu.
 
Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
Miejsca siedzące – tylko antresola – 45 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu
 
__________________________________________________

15 stycznia 2017, niedziela, godz.16.00
25. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już po raz 25. grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W czasie klubowego koncertu finałowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Startness, zagrają:
 
16.00-16.45 aGain
Zespół aGain powstał w Krotoszynie w czerwcu 2015 roku. Grają mocnego ale melodyjnego rocka z ciężkimi gitarowymi riffami opartego o profesjonalną i żywiołową sekcje rytmiczną.
Charakterystyczne dla zespołu jest połączenie mocnego i melodyjnego głosu wokalistki z charyzmatycznym i dojrzałym wokalem basisty.
Komponowanie i granie muzyki to dla nich hobby, rozrywka i zabawa, która ma tworzyć atmosferę i uszczęśliwiać nie tylko muzyków ale i wszystkich tych którzy chcą choć na chwile wpaść w wir rock'n’rolla.
Wszyscy pracują zawodowo a każdą wolną chwile starają się poświęcać na to co im " w duszy gra" :) Żywa sekcja rytmiczna w połączeniu z "ciężką gitarą" oraz charakterystycznym melodyjnym wokalem tworzą obecny klimat kapeli.
 
17.00-17.45 Antigravity
 
18.00-18.45 Hedonika
Hedonika to muzyczno-teatralna narracja, łącząca prawdziwe opowieści. W muzycznych opowieściach Hedoniki równie ważny, jak słowo, muzyka i interpretacja, jest dialog ze słuchaczami.
Muzyka Hedoniki wprost wywodzi się z nurtu piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Dzięki mnogości inspiracji i łatwopalnej mieszance muzycznych gustów członków zespołu kolejne kompozycje bywają zaskakujące również dla samych twórców.
Hedonika ze swoimi piosenkami bliska jest szeroko rozumianej piosence autorskiej, poetyckiej i aktorskiej, stąd ciepłe przyjęcie ze strony fanów gatunku określanego jako "Kraina Łagodności", chociaż formuła występów, sposób narracji i interpretacji na pewno wyłamują się z zastałych konwencji. Najnowszym dowodem tego uznania jest drugie miejsce na prestiżowym Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej Olesno 2014.
 
19.00-19.45 Smash
Rockowy zespół założony w Śremie w 2013 roku przez Krzysztofa Kidda Adamskiego (gitara, wokal prowadzący) i Macieja Olava Olawę (gitara basowa, wokal). Pierwotny skład uzupełniali Jan Banaś (gitara) i Andrzej Kownacki (perkusja), których miejsce obecnie zajmują odpowiednio Iwo Świerblewski i Marcin Jaszczur Bazanowski. Smash wierny rock and rollowi z powodzeniem sięga po grungenowe i stonerowe inspiracje, czasem czerpiąc też z nurtu garage rocka. Muzycznie zwróceni są w stronę takich formacji jak Queens Of The Stone Age, Kyuss, Triggerfinger, czy Arctic Monkeys, jednak z powodzeniem wypracowują własny, oryginalny styl.
 
20.00-20.45 The Mojojojos
Zespół powstał w 2009 roku w Poznaniu jako skład punkowy. W ciągu kilku lat grania, wraz ze zmianami personalnymi muzyka zespołu ewoluowała w stronę brzmień około-metalowych, nie odchodząc jednak zupełnie od punkowych korzeni.
Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, podczas których zawsze spotykał się z ciepłym przyjęciem, ze względu na bardzo dobry kontakt z publicznością, poczucie humoru oraz dystans do siebie i swojej twórczości.
 
21.00-21.45 Bapu
Finaliści Must Be The Music 8 – grupa z Gniezna grająca  oryginalną muzyczną mieszankę z pogranicza gatunków punk, reggae, ska i folk. Zespół powstał w 2011 roku. Grają nie tylko koncerty, ale występują w spektaklach. Od marca 2014 zespół zaangażowany jest w projekt Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Tworzą muzykę i występują w spektaklu pt. „Most nad doliną”.

__________________________________________________

16.01.2017, poniedziałek, godz. 20.00
„ALE BĘDZIE ZABAWA” – PAMIĘCI WOJCIECHA SKOWROŃSKIEGO

Koncert w 15. rocznicę śmierci artysty nieodłącznie kojarzonego z Poznaniem, autora takich przebojów jak „Ale to będzie zabawa”, „Ludzie coś mi tutaj nie gra”, „Blues to zawsze blues jest”, „Ja to się cieszę byle czym”, „Cały świat jaśnieje”, „Fortepian i ja” i wielu innych, które przeszły do kanonów jazzu, bluesa, boogie czy rock’n’rolla.

Starsze pokolenie pamięta Skowrońskiego występującego z zespołami: Storyville Jazz Band (1962), Czerwono-Czarni (po wyróżnieniu na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 1963 r.), Bardowie (1966-67), Drumlersi (1968), Hubertusy (1968), Nowi Polanie (1968), ABC Andrzeja Nebeskiego (1969) oraz Blues Trio (1969-72), Blues & Rock (1972-78), Trio Wojciecha Skowrońskiego (1984-86) czy Woytek Band (1986-1990).
 
Wsparcie: Blue Note, Rodzina Wojtka Skowrońskiego, Bola Sobczak, Janusz Nowacki, Agencja-PS
Organizacja koncertu: Piotr Przybylski i zespół Seven Express

_________________________________________________

17.01.2017, wtorek, godz. 19.30
PIOTR KUŹNIAK BAND FEAT. FARIDA

Jak co roku, od dwunastu już lat, Piotr Kuźniak (wokalista i gitarzysta zespołu Trubadurzy) wystąpi w Blue Note, koncercie dedykowanym Czesławowi Niemenowi, z największymi przebojami artysty. Gościnnie wystąpi włoska piosenkarka, wieloletnia przyjaciółka Niemena – Farida.

 Będzie to już trzynasta rocznica śmierci Czesława Niemena.
 
Piotr Kuźniak – gitary, wokal, Seweryn Graniasty – saksofon, Przemysław Lisiecki – perkusja, Katarzyna Hybiak, Ania Girdziejewska - chórki
Bilety: 30 zł – miejsca siedzące, 15 zł – wejściówki

__________________________________________________

18.01.2017, środa, godz. 20.00
Dzień Judaizmu: KROKE

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposo´b Kroke tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.
Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal Womad. Utwór „The Secrets of The Life Tree” w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha „Inland Empire”.
Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.
W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.
 
Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas
Bilety: 80 zł - miejsca siedzące, 65 zł - miejsca stojące

__________________________________________________

19.01.2017, czwartek, godz. 19.30
REPORTAŻ – ANDRZEJ KARPIŃSKI

Koncerty na siedząco, bez gitary elektrycznej, przy świetle  żarówki  25W to od lat cechy niezmienne. Muzyce Karpińskiego zawsze towarzyszyła gra kontrastów, od patosu po pastisz i absurd. Jest fanatykiem aforyzmów S.J. Leca i przeciwnikiem mody.

Andrzej Karpiński (plastyk, muzyk, autor tekstów) założył w 1982 r. wraz z przyjaciółmi z poznańskiego Liceum Sztuk Plastycznych w 1982 r. grupę Reportaż. Od początku realizował w grupie swoje projekty muzyczne dodając teksty, rysunki i pomysły scenograficzne. Na twórczość Karpińskiego największy wpływ mają: „rozważania o początkach i końcach wszelkich rzeczy, tam słychać najciekawsze pytania”.

piątek, 13 stycznia 2017, longplay_2010
Tagi: blue note

Polecane wpisy

Komentarze
2017/10/31 10:31:36
Super artykul :)

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com