Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Znamy program tegorocznego Festiwalu ODAzG w Mosinie

Mosińskie Towarzystwo Gitarowe i Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie.
Organizowana po raz dwunasty impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski. Wydarzenie zostało tak zaaranżowane, aby stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki.

Program koncertów:

13 kwietnia 2018 r., od godz. 19:00

STANISŁAW SOYKA TRIO
Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Artysta tworzy wyjątkowe projekty muzyczne i koncertuje z wieloma wybitnymi muzykami z Polski i z zagranicy. Podczas koncertu w Mosinie Stanisław Soyka wystąpi w Trio wraz z Przemysławem Gregerem /gitara, gitara akustyczna/ oraz Jakubem Sojką /perkusja/.

DAWID KOSTKA TRIO feat. PAWEŁ KACZMARCZYK
Przygotowywany, festiwalowy  koncert specjalny ma zaprezentować i promować młodych ale już wybitnych muzyków. Wystarczy zaledwie kilka utworów by zaistniała najważniejsze dla obecnych relacja: wspólnego tworzenia, zabawy, ekspresji i artystycznego poszanowana dla wielkiej, jazzowej tradycji. Gitarzysta Dawid Kostka  staje się najdoskonalszym ambasadorem poznańskiego i polskiego jazzu.  Paweł Kaczmarczyk - pianista jazzowy i kompozytor. Na koncie ma kilka świetnie przyjętych albumów, dwie nominacje do Fryderyków, nagrody oraz liczne tytuły artysty i płyty roku. Gra regularnie na całym świecie, a jego nazwisko często przywoływane jest przez zagraniczne media. Muzycy w Mosinie wraz ze znakomitym kontrabasistą Damianem Kostką oraz intuicyjnym perkusistą Mateuszem Brzostkowskim.

14 kwietnia 2018 r., od godz. 20:00

Specjalna edycja koncertu EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem TOMASZA STAŃKO oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA.

Tomasz Stańko - jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych trębaczy jazzowych na świecie. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie. Od wielu lat bezsprzecznie na szczycie muzyków jazzowych.
Tenderlonious – brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym.
Jako jednego z swoich ulubionych trębaczy wymienia Tomasza Stańkę, którego album „Litania” obok kultowego „Astigmatic” Krzysztofa Komedy stawia wśród najlepszych krążków jazzowych.
EABS /Elektro Acoustic Beat Session/ - twórczość zespołu to ukłon w stronę klasyki sprzed kilkudziesięciu lat wraz z nowym brzmieniem muzyki współczesnej, który tworzy zupełnie nową jakość. Zespół okrzyknięty muzyczną rewelacją 2017 roku.
Płyta pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcona jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych.
Skład zespołu:
Marek Pędziwiatr – klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak – perkusja
Wojto Monteur – gitara elektryczna
Paweł Stachowiak – gitara basowa
Piotr Skorupski – gramofony
Olaf Węgier – saksofon
Jakub Kurek – trąbka

Bilety dostępne na www.bilety24.pl oraz w MOK Mosina

czwartek, 01 lutego 2018, longplay_2010
Tagi: MOK

Polecane wpisy

Iwona Glinka
Anna Sikorzak-Olek
Adam Eljasinski

Gimel 1
PREMIERA 21 WRZEŚNIA 2018

Corneliu Dan Georgescu
Model Mioritic
(2018)

Octavian Nemescu
Apokatastatis
(2018)

Radosław Sobczak
Paderewski Piano Works
(2018)

Radosław Sobczak
Karol Szymanowski Piano Music
(2018)

Adam MAKSYMIENKO
Reminescence Of The Future
(2018)