Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Znamy program tegorocznego Festiwalu ODAzG w Mosinie

Mosińskie Towarzystwo Gitarowe i Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie.
Organizowana po raz dwunasty impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski. Wydarzenie zostało tak zaaranżowane, aby stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki.

Program koncertów:

13 kwietnia 2018 r., od godz. 19:00

STANISŁAW SOYKA TRIO
Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Artysta tworzy wyjątkowe projekty muzyczne i koncertuje z wieloma wybitnymi muzykami z Polski i z zagranicy. Podczas koncertu w Mosinie Stanisław Soyka wystąpi w Trio wraz z Przemysławem Gregerem /gitara, gitara akustyczna/ oraz Jakubem Sojką /perkusja/.

DAWID KOSTKA TRIO feat. PAWEŁ KACZMARCZYK
Przygotowywany, festiwalowy  koncert specjalny ma zaprezentować i promować młodych ale już wybitnych muzyków. Wystarczy zaledwie kilka utworów by zaistniała najważniejsze dla obecnych relacja: wspólnego tworzenia, zabawy, ekspresji i artystycznego poszanowana dla wielkiej, jazzowej tradycji. Gitarzysta Dawid Kostka  staje się najdoskonalszym ambasadorem poznańskiego i polskiego jazzu.  Paweł Kaczmarczyk - pianista jazzowy i kompozytor. Na koncie ma kilka świetnie przyjętych albumów, dwie nominacje do Fryderyków, nagrody oraz liczne tytuły artysty i płyty roku. Gra regularnie na całym świecie, a jego nazwisko często przywoływane jest przez zagraniczne media. Muzycy w Mosinie wraz ze znakomitym kontrabasistą Damianem Kostką oraz intuicyjnym perkusistą Mateuszem Brzostkowskim.

14 kwietnia 2018 r., od godz. 20:00

Specjalna edycja koncertu EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem TOMASZA STAŃKO oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA.

Tomasz Stańko - jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych trębaczy jazzowych na świecie. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie. Od wielu lat bezsprzecznie na szczycie muzyków jazzowych.
Tenderlonious – brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym.
Jako jednego z swoich ulubionych trębaczy wymienia Tomasza Stańkę, którego album „Litania” obok kultowego „Astigmatic” Krzysztofa Komedy stawia wśród najlepszych krążków jazzowych.
EABS /Elektro Acoustic Beat Session/ - twórczość zespołu to ukłon w stronę klasyki sprzed kilkudziesięciu lat wraz z nowym brzmieniem muzyki współczesnej, który tworzy zupełnie nową jakość. Zespół okrzyknięty muzyczną rewelacją 2017 roku.
Płyta pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcona jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych.
Skład zespołu:
Marek Pędziwiatr – klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak – perkusja
Wojto Monteur – gitara elektryczna
Paweł Stachowiak – gitara basowa
Piotr Skorupski – gramofony
Olaf Węgier – saksofon
Jakub Kurek – trąbka

Bilety dostępne na www.bilety24.pl oraz w MOK Mosina

czwartek, 01 lutego 2018, longplay_2010
Tagi: MOK

Polecane wpisy

ANTONI WOJNAR

The Nochats' Dance

The 14
The Future Ain't What It Used To Be
(premiera 1 stycznia 2019)

Alessandro Stradella
Il Trespolo Tutore
(2018)

POZNAŃSKA PIĘTNASTKA
Big Club Band
(2018)

Katarzyna MUSIAŁ
My Spanish Heart
(2018)

Urszula Kryger / Agata Górska-Kołodziejska
Women Of Music - Songs
(2018)