Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Dolina Prapremier - 28 września

„Dolina Prapremier” to cykliczne comiesięczne spotkania kabaretu literacko-muzycznego. Twórcami i wykonawcami kabaretu są Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów), Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary) i Marek Majewski (Kabaretowa Lista Przebojów). Atutem spotkań są prezentowane po raz pierwszy prapremierowe, autorskie piosenki. Pośród artystów zaangażowanych w projekt znajdą się też młodzi wykonawcy jak: Agnieszka Ozon, Nic Wielkiego, Andrzej Dębowski, Ida Dzik czy Mirka Szawińska Band, oklaskiwani podczas krajowych festiwali piosenki literackiej. To jedyne tego typu wydarzenie, gdzie prezentowane są premierowe utwory Kuby Sienkiewicza, Jana Kondraka czy Marka Majewskiego.
Pierwszy koncert z cyklu „Dolina Prapremier” odbędzie się w Warszawie już 28 września (piątek) w Służewieckim Domu Kultury.
LongPlay.blox.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


Dolina Prapremier
28.09.2018, Warszawa - Służewiecki Dom Kultury, godz.19:00
Bilety w cenie 25 zł (seniorzy, uczniowie i studenci 20 zł, w dniu koncertu 30 zł)

materiały prasowe:

Dolina Prapremier to comiesięczne spotkania kabaretu muzyczno-literackiego, podczas których wszystkie utwory wykonane są po raz pierwszy. „Ojcem założycielem” Doliny Prapremier jest  Jan Kondrak – jeden z liderów Lubelskiej Federacji Bardów, którego wsparli lider zespołu Elektryczne Gitary Kuba Sienkiewicz i Marek Majewski autor telewizyjnej Kabaretowej Listy Przebojów.
Oprócz Sienkiewicza, Kondraka i Majewskiego na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć wybitnych artystów młodego pokolenia - Agnieszkę Ozon (laureatka m.in. OFPA w Rybniku) , Idę Dzik (laureatka m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie), duet sióstr w zespole Nic Wielkiego (laureatki m.in. Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) Andrzeja Dębowskiego (grand prix Międzynarodowego Przeglądu piosenki Autorskiej OPPA). We wrześniu 2018 dołączył do zespołu żeński tercet Mirka Szawińska Band (laureatki Południcy i Wrzosowiska, a liderka Mirka Szawińska jest jurorką w programie Śpiewajmy razem. All Together Now emitowanym od 5 września w telewizji POLSAT). Wykonawcom towarzyszą akompaniatorzy w osobach wybitnych multiinstrumentalistów, Łukasza Dąbrowskiego i Przemysława Skałuby.
Dolina Prapremier adresowana jest do miłośników rozrywki na wysokim poziomie literackim, muzycznym i wykonawczym. Do widowni, która lubi nowości i potrafi docenić  nowatorstwo. To jest impreza dla ludzi wiecznie poszukujących nowych doznań, bo samo założenie gwarantuje, że nie usłyszymy tego, co już znamy. Mimo tego publiczność śpiewa podczas prezentacji, bo repertuar tworzony jest z myślą o bliskim kontakcie z widownią. Jest to jedyna impreza w Polsce, na której można usłyszeć Kubę Sienkiewicza, Jana Kondraka czy Marka Majewskiego wykonujących swoje prapremierowe utwory. Nie lada gratka dla fanów Lubelskiej Federacji Bardów, Elektrycznych Gitar czy Kabaretowej Listy Przebojów. Partnerem wydarzenia jest Live Art Studio.
Bilety na Dolinę Prapremier, która odbędzie się 28 września 2018 w Służewieckim Domu Kultury można nabyć na stronie www.kupbilecik.pl i w kasie domu kultury. Tytuł wrześniowej edycji brzmi „Wbrew pozorom”. 

Patroni medialni:
przeAmbitni.pl
Głos Seniora
Cameral Music
Tygodnik Przegląd
LongPlay
Stereolife

Partnerzy:
Live Art Studio

fot. Ministerstwo Fotografii

sobota, 15 września 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

Joey DeFRANCESCO

In The Key Of The Universe
PREMIERA 1 MARCA 2019

Adam BAŁDYCH Quartet
Sacrum Profanum
(premiera 29 marca 2019)

BartolomeyBittmann
Dynamo
(premiera 29 marca 2019)

EL AFRONTE Orquestra Tipica
Tango Argentino Today
(premiera 29 marca 2019)

Landgren - Wollny - Danielsson - Haffner
4 Wheel Drive
(premiera 15 marca 2019)

Javier GIROTTO Trio
Tango Nuevo Revisited
(2019)