Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Trzy nowe albumy z Phasma-Music

W styczniu bieżącego roku, znakomitym albumem "Princess Czartoryska's Harp Treasures" działalność fonograficzną rozpoczęła fundacja Phasma-Music, założona w 2016 roku przez greckiego kompozytora Michaila Travlosa. We wrześniu natomiast nakładem Phasma-Music ukazały się aż trzy nowe tytuły. Wszystkie trzy albumy ukazały się pod patronatem LongPlay.blox.pl.

 

Pierwszym z nich jest album "Gimel" składający się z dwunastu kameralnych kompozycji, przygotowanych dla znakomitej flecistki Iwony Glinki przez dziesięciu współczesnych kompozytorów z różnych stron świata.  Flecistce towarzyszą: harfistka Anna Sikorzak-Olek i klarnecista Adam EljasinskiKażda z kompozycji opublikowana jest w formie nagrania po raz pierwszy, co czyni z albumu, płytę wypełnioną w 100% światowymi premierami fonograficznymi. Album jak dotąd zyskał bardzo pochlebne recenzje m.in. na stronach: Era Jazzu (Dionizy Piątkowski), BabskimUchem.blox.pl (Marta Ratajczak) i CameralMusic.pl.

recenzja płyty na LongPlay.blox.pl: TUTAJ

o płycie przeczytasz również: TUTAJ Druga płyta to "Daleth", album będący kontynuacją "Gimel 1" (zgodnie z porządkiem alfabetu fenickiego). Płytę wypełniają współczesne kompozycje na flet solo, flet i wibrafon, oraz flet i klarnet. Muzyka, którą przygotowało 10 różnych kompozytorów z USA, Francji i Grecji (m.in. Aaron Alter, Louis Sauter i Dimitris Tsimpanos), to utwory inspirowane intelektualnymi i artystycznymi problemami dzisiejszego społeczeństwa. Płytę firmuje Iwona Glinka, znakomity wibrafonista Leszek Lorent i znany już z albumu "Gimel 1", klarnecista Adam Eljasinski.

Trzecim wydawnictwem jakie ukazało się we wrześniu nakładem Phasma-Music jest 2-płytowy album "Two Minutes", zarejestrowany w kwietniu br. przez Iwonę Glinkę w Atenach. Podczas dwóch godzin słuchamy na nim 53 krótkich utworów przygotowanych przez 40 kompozytorów z 14 różnych krajów (Anglia, Australia, Francja, Grecja, Hong Kong, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Włochy i USA). Podobnie jak wydana w 2017 roku płyta "One Minute", która zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie jaką jest Global Music Award, tak i "Two Minutes" jest albumem odsłaniającym ogromny potencjał tkwiący w formach dedykowanych fletowi solo, oraz rozmaite stylistyki reprezentowane przez odmiennych kulturowo kompozytorów.

Wszystkie trzy płyty ukazały się 21 września pod patronatem LongPlay.blox.pl. Światowym dystrybutorem płyt jest Naxos, a w Polsce firma Soliton.

 

Od 1995 roku zamieszkała w Atenach Iwona Glinka, specjalizuje się w nowych formach muzycznych oraz wykonawstwie muzyki współczesnej. Jest założycielką powstałego w 2016 roku zespołu Phasma-Music Ensemble i ma za sobą gorąco przyjmowane koncerty z orkiestrami i zespołami kameralnymi w obu Amerykach, Europie i Azji.

sobota, 29 września 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

Aldona Nawrocka

AVE
PREMIERA 26 PAŻDZIERNIKA 2018

Julian & Roman WASSERFUHR
Relaxin' in Ireland
(premiera 26 października 2018)

Nils LANDGREN
Christmas With My Friends VI
(premiera 26 października 2018)

Ida SAND
My Soul Kitchen
(premiera 26 października 2018)

Paweł GUSNAR
Saxophone Varie Vol.3
(2018)

Paweł JANAS
Buttonhacker
(2018)