Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Trzy nowe albumy z Phasma-Music

W styczniu bieżącego roku, znakomitym albumem "Princess Czartoryska's Harp Treasures" działalność fonograficzną rozpoczęła fundacja Phasma-Music, założona w 2016 roku przez greckiego kompozytora Michaila Travlosa. We wrześniu natomiast nakładem Phasma-Music ukazały się aż trzy nowe tytuły. Wszystkie trzy albumy ukazały się pod patronatem LongPlay.blox.pl.

 

Pierwszym z nich jest album "Gimel" składający się z dwunastu kameralnych kompozycji, przygotowanych dla znakomitej flecistki Iwony Glinki przez dziesięciu współczesnych kompozytorów z różnych stron świata.  Flecistce towarzyszą: harfistka Anna Sikorzak-Olek i klarnecista Adam EljasinskiKażda z kompozycji opublikowana jest w formie nagrania po raz pierwszy, co czyni z albumu, płytę wypełnioną w 100% światowymi premierami fonograficznymi. Album jak dotąd zyskał bardzo pochlebne recenzje m.in. na stronach: Era Jazzu (Dionizy Piątkowski), BabskimUchem.blox.pl (Marta Ratajczak) i CameralMusic.pl.

recenzja płyty na LongPlay.blox.pl: TUTAJ

o płycie przeczytasz również: TUTAJ Druga płyta to "Daleth", album będący kontynuacją "Gimel 1" (zgodnie z porządkiem alfabetu fenickiego). Płytę wypełniają współczesne kompozycje na flet solo, flet i wibrafon, oraz flet i klarnet. Muzyka, którą przygotowało 10 różnych kompozytorów z USA, Francji i Grecji (m.in. Aaron Alter, Louis Sauter i Dimitris Tsimpanos), to utwory inspirowane intelektualnymi i artystycznymi problemami dzisiejszego społeczeństwa. Płytę firmuje Iwona Glinka, znakomity wibrafonista Leszek Lorent i znany już z albumu "Gimel 1", klarnecista Adam Eljasinski.

Trzecim wydawnictwem jakie ukazało się we wrześniu nakładem Phasma-Music jest 2-płytowy album "Two Minutes", zarejestrowany w kwietniu br. przez Iwonę Glinkę w Atenach. Podczas dwóch godzin słuchamy na nim 53 krótkich utworów przygotowanych przez 40 kompozytorów z 14 różnych krajów (Anglia, Australia, Francja, Grecja, Hong Kong, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Włochy i USA). Podobnie jak wydana w 2017 roku płyta "One Minute", która zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie jaką jest Global Music Award, tak i "Two Minutes" jest albumem odsłaniającym ogromny potencjał tkwiący w formach dedykowanych fletowi solo, oraz rozmaite stylistyki reprezentowane przez odmiennych kulturowo kompozytorów.

Wszystkie trzy płyty ukazały się 21 września pod patronatem LongPlay.blox.pl. Światowym dystrybutorem płyt jest Naxos, a w Polsce firma Soliton.

 

Od 1995 roku zamieszkała w Atenach Iwona Glinka, specjalizuje się w nowych formach muzycznych oraz wykonawstwie muzyki współczesnej. Jest założycielką powstałego w 2016 roku zespołu Phasma-Music Ensemble i ma za sobą gorąco przyjmowane koncerty z orkiestrami i zespołami kameralnymi w obu Amerykach, Europie i Azji.

sobota, 29 września 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

Joey DeFRANCESCO

In The Key Of The Universe
PREMIERA 1 MARCA 2019

Adam BAŁDYCH Quartet
Sacrum Profanum
(premiera 29 marca 2019)

BartolomeyBittmann
Dynamo
(premiera 29 marca 2019)

EL AFRONTE Orquestra Tipica
Tango Argentino Today
(premiera 29 marca 2019)

Landgren - Wollny - Danielsson - Haffner
4 Wheel Drive
(premiera 15 marca 2019)

Javier GIROTTO Trio
Tango Nuevo Revisited
(2019)