Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Saagara 21 października ponownie w Poznaniu

Wacław Zimpel to dziś jedna z najbardziej aktywnych i kreatywnych postaci polskiego środowiska jazzowego. Klarnecista znany m.in. z formacji Hera i Undivided angażuje się w najróżniejsze przedsięwzięcia i projekty, będące każdorazowo niezwykle atrakcyjnymi zjawiskami muzycznymi. Jednym z nich jest skład Saagara tworzony przez muzyka wraz z czwórką artystów z Indii, który jak dotąd legitymuje się dwoma znakomitymi albumami. W marcu 2017 roku w ramach koncertowego cyklu JazZamek odbywającego się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, skład ten pojawił się prezentując program wypełniający album: "Saagara 2". Po kilkunastu miesiącach zespół wraca do Poznania z zupełnie nowymi utworami jakie znajdą się na przygotowywanej do wydania trzeciej płycie.
Saagara wystąpi w Sali Wielkiej Poznańskiego Zamku 21 października. Będzie to już 17. koncertowa odsłona cyklu JazZamek. LongPlay.blox.pl objął patronat nad wydarzeniem.

materiały prasowe:

Podczas nadchodzącej trasy koncertowej polsko-indyjski zespół Wacława Zimpla zaprezentuje zupełnie nowy, premierowy materiał, stworzony specjalnie na jesienne koncerty. W nowych kompozycjach Zimpel konsekwentnie eksploruje i rozbudowuje swoje elektroniczne instrumentarium i tworzy idealne środowisko dla tradycyjnych instrumentów z Indii, które jeszcze nigdy nie brzmiały tak dobrze. Chociaż indyjska część Saagary rytmicznie wciąż opiera się na tradycji karnatyckiej, to jednak wprowadzenie wielu warstw elektronicznych, nadaje im zupełnie nowe znaczenie.

Saagara to polsko-indyjski projekt, łączący w sobie tradycyjną karnatycką muzykę z południa Indii z zachodnim brzmieniem – pełnym elektroniki, ambientu oraz scenicznej improwizacji.
Saagarę założył Wacław Zimpel, jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich muzyków, nagrodzony m.in. Paszportem „Polityki”. Ten znany kompozytor, producent i multiinstrumentalista łączy siły z Giridharem Udupą grającym na ghatamie, Bhargavą Halambim (kandżira), K Radżą (thavil) i Mysore N. Karthikiem (skrzypce). Obecnie są to jedni z najbardziej interesujących muzyków na współczesnej indyjskiej scenie muzycznej.
We współpracy z berlińskim producentem Moorycem stworzyli album (Saagara „2”), który w niezwykle kreatywny sposób łączy te dwa światy, co spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy i krytyków. 
Saagara czerpie z hipnotyzujących i wciągających transów oraz pulsujących i radosnych beatów, które wprawiają całe ciało w ruch i aż do ostatnich dźwięków nie pozwalają mu się zatrzymać.

Zespół wystąpi 21.10.2018 o godz. 19:30 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w składzie:
Wacław Zimpel – klarnet altowy, klarnet basowy, khaen
Giridhar Udupa – ghatam
Bharghava Halambi – kandżira
K. Radża – thavil
Mysore N. Karthik – skrzypce

środa, 03 października 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

Joey DeFRANCESCO

In The Key Of The Universe
PREMIERA 1 MARCA 2019

Adam BAŁDYCH Quartet
Sacrum Profanum
(premiera 29 marca 2019)

BartolomeyBittmann
Dynamo
(premiera 29 marca 2019)

EL AFRONTE Orquestra Tipica
Tango Argentino Today
(premiera 29 marca 2019)

Landgren - Wollny - Danielsson - Haffner
4 Wheel Drive
(premiera 15 marca 2019)

Javier GIROTTO Trio
Tango Nuevo Revisited
(2019)