Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Antoni Wojnar: The Nochat's Dance -premiera 3 grudnia

Wszechstronny perkusista Antoni Wojnar jest zdobywającym coraz większe uznanie kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Od czasu przygotowania muzyki do filmu krótkometrażowego „Pył” w reżyserii Koletty Korneckiej w 2012 roku, działalność artysty na tym polu nabrała prawdziwego rozpędu.  Dziś Antoni Wojnar jest stalym współpracownikiem studentów szkół filmowych, oraz bardzo aktywnym kompozytorem piszącym muzykę do etiud, reklam oraz filmów i teatrów. Jego oprawa muzyczna spektakli „Bjóro” oraz „Antyciało” Marcina Groty, wystawianych na deskach Teatru Gdynia Główna, spotkała się z szerokim uznaniem zarówno widzów, jak krytyków.
Artysta równolegle współtworzy folk rockowy zespół Hollow Quartet oraz znaną z dwóch albumów ("Almost Jazz Group & accordina", 2012 i "Fade Out', 2017) jazzową formację Almost Jazz Group.
3 grudnia swą premierę będzie miał autorski album Antoniego Wojnara: "The Nochat's Dance", zarejestrowany w cenionym studio RecPublica, który ukaże się nakładem, specjalizującej się w muzyce klasycznej, prestiżowej wytwórni DUX. Płytę artysta dedykuje pamięci swego nauczyciela, zmarłego w 2016 roku prof. Andrzeja Branickiego. Materiał zarejestrowany został przez skład złożony z ponad 20 znakomitych muzyków, a instrumentarium obejmuje: wokal, instrumenty smyczkowe, perkusyjne, fortepian, gitarę i kontrabas. Wśród artystów zaangażowanych w projekt znalazł się m.in. znany miłośnikom muzyki jazzowej, pianista Ignacy Jan Wiśniewski.
LongPlay.blox.pl objął patronat nad wydawnictwem.

piątek, 30 listopada 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com