Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Dawid Kostka Trio +: Progression

Znakomity młody poznański gitarzysta i kompozytor Dawid Kostka w ciągu kilku zaledwie sezonów wypracował sobie status cenionego w Polsce muzyka jazzowego, zdobywając w ramach rozmaitych projektów liczne nagrody i wyróżnienia. Warto wspomnieć w tym miejscu o formacji Global Schwung Quintet prowadzonej przez gitarzystę, która ma za sobą zwycięstwo w konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej, oraz indywidualnych nagrodach przyznanych w ramach 7 Azoty Tarnów Jazz Contest i Era Jazzu 2016.
Skład formacji Dawid Kostka Trio wraz z liderem tworzą: Damian Kostka (kontrabas) i Mateusz Brzostkowski (perkusja). Wszyscy trzej muzycy składu mają za sobą nagranie wspólnej płyty z genialnym amerykańskim saksofonistą Chico Freemanem ("Live at Aquanet Jazz Festival 2016"), a także znakomity koncert z australijską wokalistką Sarah McKenzie.
Album "Progression" firmowany nazwą Dawid Kostka Trio +, nagrany został z udziałem zaproszonych muzyków: jednym z najlepszych i najaktywniejszych w Polsce pianistów Pawłem Kaczmarczykiem, oraz znakomitym saksofonistą Maciejem Kocińskim. Już w kwietniu tego roku w ramach Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą, mieliśmy okazję usłyszeć całą piątkę instrumentalistów na jednej scenie. Teraz efekt ich wspólnej pracy trafia do nas w postaci płyty. Premierę albumu przewidziano na 24 listopada podczas koncertu w ramach festiwalu Era Jazzu.
Wydawcą "Progression" jest wytwórnia SJ Records, a LongPlay.blox.pl objął patronat nad wydawnictwem.

materiały prasowe:

„Progression” – debiutancki album Dawida Kostki, jednego z czołowych gitarzystów młodego pokolenia

Album jest owocem pracy oraz poszukiwań muzycznych gitarzysty. Znalazły się na nim kompozycje, które łączą w sobie energię oraz zróżnicowanie stylistyczne charakterystyczne dla współczesnych stylów muzyki rozrywkowej, jednocześnie zachowując w sobie idiom klasycznego jazzu.
Premiera wydawnictwa odbędzie się 24 listopada 2018 r. podczas koncertu zespołu Dawid Kostka Trio+ odbywającego się w ramach festiwalu Era Jazzu. Debiutancki album lidera zawierać będzie jego autorskie kompozycje, które nagrane zostały w kwintecie. Do współpracy przy projekcie Dawid Kostka, oprócz muzyków z którymi współpracuje na co dzień w trio tj. basisty Damiana Kostki oraz perkusisty Mateusza Brzostowskiego, zaprosił także saksofonistę Macieja Kocińskiego oraz pianistę Pawła Kaczmarczyka.
Dawid Kostka to poznański instrumentalista, kompozytor i bandleader. Wykładowca Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureat wielu konkursów m.in. Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Grand Prix Krokus Jazz Festival, najlepszy instrumentalista na przeglądzie Gdyńskiego Sax Clubu oraz na Azoty Tarnów Jazz Contest, finalista Śmietana International Competition oraz Socar Montreux Jazz Electric Guitar Competition. Współpracował z wieloma uznanymi artystami w tym m.in. Chico Freeman, Vinx De Jon Parette, Gabor Winand, Sarah Mckenzie, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krystyna Prońko czy Anna Serafińska.
Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania przy wsparciu Stowarzyszenia Jazz Poznań.
Album zostanie wydany nakładem wydawnictwa SJ Records.

fot.Katarzyna Rainka

środa, 07 listopada 2018, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com