Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

II Polski Kongres Saksofonowy: 23-25 listopada

W dniach 23-25 listopada br. już po raz drugi w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się Polski Kongres Saksofonowy. Jego celem jest prezentacja i analiza rodzimego dorobku naukowo-artystycznego z udziałem saksofonu oraz integracja i stymulacja środowiska saksofonowego w naszym kraju.
Pierwotna formuła kongresu dedykowana była przede wszystkim saksofonistom. W obecnej edycji rozszerzono ją o dyskurs naukowy nad pomnażaniem i upowszechnianiem dziedzictwa kulturalnego z udziałem saksofonu w perspektywie teoretyków zajmujących się muzyką współczesną (dzieje się to po raz pierwszy, bo póki co teoretykom nie po drodze było z muzyką saksofonową).
Saksofonowe święto rozpocznie się od sesji naukowej poruszającej różne aspekty polskiej twórczości saksofonowej (udział potwierdzili m.in. prof. Marek Podhajski i prof. Justyna Humięcka-Jakubowska). Wykłady wygłoszą również praktycy-saksofoniści.
Ponadto program obejmuje pięć koncertów, spotkania z kompozytorami, prezentację wydawnictw i akcesoriów saksofonowych oraz warsztaty interpretacji saksofonowej. Udział zapowiedzieli najlepsi polscy saksofoniści (także ci, którzy na co dzień działają za granicą) oraz młodzi adepci sztuki saksofonowej. W ramach koncertów odbędzie się kilkanaście prawykonań.
LongPlay.blox.pl jest jednym z partnerów wydarzenia.

Szczegółowy program II Polskiego Kongresu Saksofonowego znajduje się poniżej.

czwartek, 08 listopada 2018, longplay_2010

Polecane wpisy

JULIAN HAUGLAND

Julian Haugland
PREMIERA 23 LISTOPADA 2018

Era Jazzu. Gramy już 20 lat!!!
(premiera 24 listopada 2018)

Poznań Jazz - Young & Power
(premiera 24 listopada 2018)

Carlo COSTA
Oblio

Roberto ALAGNA - Aleksandra KURZAK
Puccini In Love
(2018)

WALFAD
Colloids