Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Już 20 listopada Al Di Meola zagra w Poznaniu

"Opus"to już 28 solowy album w dyskografii jednego z najsłynniejszych gitarzystów świata. 11 nowych autorskich kompozycji obchodzącego w tym roku 64 urodziny Ala Di Meoli to muzyka stworzona przez artystę dojrzałego o dokładnie sprecyzowanej orientacji stylistycznej. Jak sam oświadcza na okładce albumu jego dzisiejszy status to "bardziej  kompozytor/gitarzysta, niż gitarzysta/kompozytor". Ostatnie płyty muzyka, zdają się potwierdzać to stwierdzenie. Po latach spędzonych w szeregach formacji Chicka Corei Return To Forever, elektrycznych projektach z przełomu lat 70-tych i 80-tych, czy gitarowej wirtuozerii w legendarnym trio McLaughlin-de Lucia-Di Meola, muzyk odnalazł się jako genialny interpretator kompozycji Astora Piazzoli, a z czasem jako twórca własnej muzyki osadzonej w tym nurcie.
W ramach tournee promującego "Opus", 20 listopada artysta wystąpi w Poznaniu.

materiały prasowe:

Al Di Meola wystąpi wraz ze swoim zespołem 20 listopada 2018 w Auli Uniwersytetu UAM, dając koncert promujący nową płytę "Opus". Jest genialną osobowością światowej sceny gitarowej. Kochany i uwielbiany przez swoich fanów, a także ceniony przez krytykę. Udało mu się  połączyć jazz z elementami fusion, bluesa oraz latynoskim brzmieniem flamenco, samby i tanga. Jego płyty stały się bestsellerami.

Al Di Meola współpracował z najbardziej znanymi  muzykami, m.in. z Larrym Coreyellem, Birellim Lagrenem, Philem Collinsem i Billem Brufordem. Początki jego kariery związane były z grupą Return To Fever, której założycielem był Chick Corea. Od początku lat osiemdziesiątych był członkiem gitarowej formacji McLauglin-de Lucia-Di Meola, jednocześnie nagrywał argentyńskie tanga Piazzoli.  Z drugiej strony w  jego działalności znaleźć można rewolucyjne nagrania z orkiestrami symfonicznymi. Albumy „Friday Night In San Francisco”, „World Simfonia” czy „The Grande Passion” to kamienie milowe światowej muzyki, które wytyczają nowe stylistyczne kanony.

Płyta „Opus” jest  popisem gitarowego geniuszu – 11 utworów, w specjalnych aranżacjach .

Zapraszamy na magiczny koncert Al Di Meola OPUS !!

poniedziałek, 19 listopada 2018, longplay_2010

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com