Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Stanisław Soyka 29 listopada w Poznaniu

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor, autor rozmaitych przedsięwzięć artystycznych Stanisław Soyka, po płytach dokumentujących rozmaite projekty, zapowiada pierwszy od blisko 15 lat w pełni autorski album. Płyta stosownie zatytułowana "Muzyka i słowa Stanisław Soyka” ukaże się 1 lutego 2019 roku.
Tymczasem już 29 listopada w Poznaniu usłyszeć będziemy mogli utwory, które znajdą się na zapowiadanym krążku. Okazją ku temu będzie specjalny andrzejkowy koncert, który odbędzie się w przestrzennej Sali Wielkiej CK Zamek.

materiały prasowe:

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Stanisław Soyka wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.
Jak mówi sam artysta: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo słuchać tej płyty – będzie mi miło Państwa tam spotkać".

czwartek, 22 listopada 2018, longplay_2010

Polecane wpisy

Komentarze
2018/11/22 11:48:51
to już wiem co będę robić za tydzień

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com