Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Premiery wytwórni ACT: styczeń 2019

Na 25 stycznia monachijska wytwórnia ACT zapowiada trzy nowe tytuły.

* Emile Parisien Quartet: Double Screening

Francuskiego saksofonistę Emile Parisiena mieliśmy okazję już poznać dzięki serii płytowej "Duo Art'', w ramach której ukazał się jego wyśmienity album nagrany z akordeonistą Vincentem Peiranim: ''Belle Epoque'' (2014). Kilka miesięcy później na rynek trafiła płyta "Spezial Snack" ukazująca dalekie od kameralnego duetu oblicze francuskiego wirtuoza. To jego własny kwartet tworzony przez jak najbardziej klasyczne instrumentarium jazzowe: saksofon / fortepian / kontrabas / perkusja. Kolejną studyjną płytą formacji była: "Sfumato", nagrana w formule kwintetu poszerzonego o gitarę. Nowym albumem składu Emile Parisien Quartet jest zapowiadana na 25 stycznia płyta "Double Screening" wypełniona 14 premierowymi utworami przygotowanymi przez każdego z muzyków kwartetu.

1. Double Screening I
2. Double Screening II
3. Spam 1
4. Hashtag I
5. Hashtag II
6. Hashtag III
7. Hashtag IV
8. Spam 3
9. Deux Point Zero
10. Elegie pour Carte Mere
11. Malware Invasion
12. Algo
13. Spam 2
14. Daddy Long Legs

personel:
Emilie Parisien - saksofony; Julien Touery - fortepian; Ivan Gelugne - kontrabas; Julien Loutelier - perkusja

* Caecilie Norby: Sisters In Jazz

Wielokrotnie nominowana do nagrody Danish Grammy, wokalistka Caecilie Norby proponuje album "Sisters In Jazz". Obdarzona wyjątkowym głosem (chwilami wywołującym skojarzenia z Dionne Warwick z najlepszego okresu) i ujmującym darem interpretacji Caecilie Norby (współpracująca jak dotąd z takimi muzykami jak np. Chick Corea, Dianne Reeves, John Scofield, Mike Stern czy Randy i Michael Brecker) doskonale czuje się w konwencji fusion, muzyce rockowej i formule jazzowej ballady, co udowodniła kameralnym albumem "Just The Two Uf Us" nagranym wraz z Larsem Danielssonem (prywatnie: mężem wokalistki). Na nowej płycie, która ukaże się 25 stycznia artystka proponuje tylko dwie własne piosenki, w pozostałych przypadkach sięgając po dorobek m.in. Betty Carter, Joni Mitchell, Abbey Lincoln, Bonnie Rait i Niny Simone. Ciekawostką jest fakt iż również skład zespołu towarzyszącego wokalistce tworzą wyłącznie kobiety.

1. Easy Money
2. Willow Weep For Me
3. Droppin' Things
4. Man From Mars
5. Naked In The Dark
6. First Conversation
7. Puzzled
8. Love Has Gone Away
9. Big Yellow Taxi
10. All At Once
11. Will You Still Love Me Tomorrow
12. Do I Move You

personel:
Caecilie Norby - wokal, instr. perkusyjne; Rita Marcotulli - fortepian; Nicole Johanntgen - saksofon; Hildegunn Oiseth - trąbka; Lisa Wulff - kontrabas; Dorota Piotrowska - perkusja; oraz: Marilyn Mazur - instr. perkusyjne

* Fresu - Galliano - Lundgren: Mare Nostrum III

Kiedy w 2007 roku sardyński trębacz Paolo Fresu, francuski akordeonista Richard Galliano i szwedzki pianista Jan Lundgren opublikowali album zatytułowany "Mare Nostrum", zarówno krytycy jak odbiorcy uznali go za płytę zjawiskową. To muzyka w wyjątkowo liryczny sposób łącząca tradycje kultur każdego z instrumentalistów, a zarazem jawiąca się jako rodzaj ponadczasowego dźwiękowego piękna. Po sześciu latach doczekaliśmy się kontynuacji tego zjawiska pod postacią albumu "Mare Nostrum II" (2016) w niczym nie ustępującemu poprzednikowi, a wręcz odkrywającemu kolejne niuanse zaklęte w potencjale tego składu. Na koniec stycznia 2019 roku zapowiadana jest kolejna odsłona projektu: "Mare Nostrum III".

1. Blues sur Seine
2. Pavese
3. Love Land
4. The Windmills Of Your Mind
5. I'te vurria vasa
6. Le Jardin des Fees
7. Del Soldato in trincea
8. Ronneby
9. Love Theme From "The Gateway"
10. Human Requiem
11. Letter To My Mother
12. Love In Return
13. Perfetta
14. The Magic Stroll
15. Prayer

personel:
Paolo Fresu - trabka, flugelhorn; Richard Galliano - akordeon, bandoneon, accordina; Jan Lundgren - fortepian

czwartek, 27 grudnia 2018, longplay_2010
Tagi: act

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com