Serwis portalu LongPlay.blox.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Product Placement - trzeci album zespołu Kamila Piotrowicza

Koszaliński pianista i kompozytor związany z Akademią Muzyczną w Gdańsku, Kamil Piotrowicz swój pierwszy autorski skład powołał do życia na początku 2014 roku. Prowadzone przez niego formacje zdobyły wiele prestiżowych nagród i wyróżnień podczas rozmaitych przeglądów i festiwali (m.in. XIII Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Blue Note Poznań Competition 2014, czy XVII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni).
Rok 2015 przyniósł album "Birth" nagrany przez kwintet tworzyny przez pianistę wraz z Piotrem Chęckim (saksofon tenorowy), Emilem Miszkiem (trąbka), oraz sekcją: Andrzej Święs (kontrabas) i Krzysztof Szmańda (perkusja). Drugą autorską płytą muzyka był, wydany rok później, entuzjastycznie przyjęty album "Popular Music" (nominowany do nagrody Fryderyk), zrealizowany w składzie poszerzonym do sekstetu o jeszcze jeden saksofon (Kuba Więcek). Zespół brał udział w najważniejszych krajowych festiwalach jazzowych, jak m.in. Jazz Jantar, Jazz nad Odrą, Letnia Akademia Jazzu i Jazz Jamboree, a w roku 2018 reprezentował Polskę podczas "Polish Night" na targach Jazzahead! w Bremie.
Pod koniec października światło dzienne ujrzał trzeci album formacji Kamila Piotrowicza: "Product Placement", nagrany w stabilnym, identycznym jak poprzednia płyta składzie, zrealizowany również w studio S2 w Warszawie.

notka prasowa:

W przejściowym świecie post Bretton Woods kontrast pomiędzy potencjalną treścią, a nową formą nigdy nie był wyraźniejszy, w sposób oczywisty stwarzając tym samym niezwykłe pole możliwości artystyczno-ekspresyjnej interpretacji ale i również perspektyw idealistycznych zmian. Nowe słowa, nowy język, stare słowa, stary język, nowe słowa, stary język, stare słowa, nowy język. Pokolenie komfortu intuicyjnie wie albo nie wie o czym mówię. „Product Placement” to zanurzenie się, próba samookreślenia i dyskusyjnego odnalezienia się. To również, ale i przede wszystkim chwytliwy tytuł. Kompozycje powstały w Nowym Jorku, Kopenhadze, Warszawie i Gdańsku a płyta została wydana w nowo powstałej oficynie Howard Records.

 

Kamil PIOTROWICZ Sextet: Product Placement
CD, Howard Records 1

program:
1. Lucid Dreaming I
2. Bubble
3. Intentions
4. Wesele (Wedding)
5. Lucid Dreaming III
6. Product Placement
7. Crystal
8. (Bonus)

personel:
Kuba Więcek, Piotr Chęcki - saksofony
Emil Miszk - trąbka
Kamil Piotrowicz - fortepian, syntezator
Andrzej Święs - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja, wibrafon

sobota, 01 grudnia 2018, longplay_2010

Polecane wpisy

Joey DeFRANCESCO

In The Key Of The Universe
PREMIERA 1 MARCA 2019

Adam BAŁDYCH Quartet
Sacrum Profanum
(premiera 29 marca 2019)

BartolomeyBittmann
Dynamo
(premiera 29 marca 2019)

EL AFRONTE Orquestra Tipica
Tango Argentino Today
(premiera 29 marca 2019)

Landgren - Wollny - Danielsson - Haffner
4 Wheel Drive
(premiera 15 marca 2019)

Javier GIROTTO Trio
Tango Nuevo Revisited
(2019)