Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Budzyńska / Ogryzek: Polonaises

Duet zjawiskowej młodej skrzypaczki Zuzanny Budzyńskiej i pianisty Szymona Ogryzka ma już na swym koncie znakomicie przyjęty zarówno przez krytyków, jak rozkochanych w muzyce Wieniawskiego i Chopina melomanów, album: "Ars Poetica".
Mimo bardzo młodego wieku artyści mogą poszczycić się znaczącymi sukcesami odniesionymi podczas wielu prestiżowych konkursów solowych i kameralnych w Europie, jak np. Antonio Vivaldi International Competition Vienna w Wiedniu,  XVII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im.J.Zarębskiego w Warszawie, czy International eMuse Competition w Atenach.
Już wkrótce nakładem wytwórni DUX ukaże się kolejna płyta tego wyjątkowego duetu: "Polonaises".
W programie albumu znajdą się najpiękniejsze polonezy polskich kompozytorów na skrzypce i fortepian. Młodzi artyści sięgają po utwory Henryka Wieniawskiego (Polonez D-dur op. 4 oraz A-dur op. 21), Karola Lipińskiego (Trzy Polonezy op. 9), Fryderyka Chopina (Polonez cis-moll op. 26 nr 1) i Emila Młynarskiego (Polonez D-dur op. 4). Każdy z zaprezentowanych w programie płyty utworów, skomponowanych na przestrzeni ośmiu dziesięcioleci XIX wieku, jest doskonałym przykładem adaptacji polskiego folkloru na grunt muzyki klasycznej.
Wszystkie nagrania zrealizowano w październiku 2018 roku w Europejskim Centrum Matecznik „Mazowsze” w Otrębusach, a album ukaże się pod patronatem LongPlay.blox.pl.

Zuzanna Budzyńska / Szymon Ogryzek: Polonaises
CD 2018, DUX 1523

program:
Henryk Wieniawski:
1. Polonaise de concert in D major, Op. 4
2. Polonaise brillante in A major, Op. 21

Karol Lipiński - 3 Polonaises, Op. 9:
3. No. 1 in A major
4. No. 2 in E minor
5. No. 3 in D major

6. Fryderyk Chopin - Polonaise in C sharp minor, Op. 26 No. 1
7. Emil Młynarski - Polonaise in D major, Op. 4 No. 1

wykonawcy:
Zuzanna Budzyńska - skrzypce
Szymon Ogryzek - fortepian

czwartek, 17 stycznia 2019, longplay_2010
Tagi: Patronat DUX

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com