Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

PJPO Plays Weezdob

Jeszcze nie zdążyliśmy osłuchać się z programem pierwszej studyjnej płyty zespołu Weezdob Collective: "Star Cadillac", a już trafiła do nas płyta zawierająca utwory grupy w wersjach  orkiestrowych. Album "PJPO Plays Weezdob" to niekomercyjne przedsięwzięcie fonograficzne, które zrealizowane zostało z okazji pięciolecia istnienia poznańskiego zespołu, stanowiącego trzon Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Do realizacji projektu zaproszeni zostali utalentowani muzycy młodego pokolenia, a opracowania utworów na orkiestrę jazzową podjęli się Kuba Marciniak, Tomasz Citak, Adam Zagórski, Kacper Smoliński i szef Orkiestry Piotr Scholz.
Poznań Jazz Philharmonic Orchestra jest jedną z pierwszych tego typu orkiestr w Poznaniu. Zespół dopasowuje skład i instrumentarium indywidualnie do każdego utworu, dbając o najwyższy z możliwych´ poziom artystyczny. Debiutem płytowym PJPO był album Piotra Scholza: "Suite The Road" (2016), a podczas licznych koncertów Poznańska Orkiestra występowała z takimi gwiazdami jak m.in. Jean-Luc Ponty, Caroline Davis, William Lecomte czy Junius Paul.
Na płycie wydanej staraniem Fundacji WeezArt znajdziemy zarówno orkiestrowe wersje utworów znanych z dwóch dotychczasowych płyt Weezdob Collective, jak kompozycje które po raz pierwszy pojawiają się na srebrnym krążku ("Hermoso Lugar", "Laniakea" i "Wind In Tatra Mountains").

 

 

PJPO Plays Weezdob
CD, WeezArt 003

program:
1. The Gladiator
2. Hermoso Lugar
3. Laniakea
4. Star Cadillac
5. Back At Lizard's Canteen
6. Cabin In The Woods
7. Galactic Collision
8. Wind In Tatra Mountains

personel:
Kacper Smoliński - harmonijka
Kuba Marciniak - saksofony, klarnet, flet
Piotr Scholz - gitara
Damian Kostka - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja
oraz:
Maciej Kociński, Marek Konarski - saksofony, klarnet
Tomasz Orłowski - trąbka, flugelhorn
Piotr Banyś - puzon
Tomasz Citak, Aleksandra Osowska-Machaj - skrzypce
Michał Kot - altówka
Anna Papierz - wiolonczela
Tomek Sołtys, Mateusz Sobiechowski - fortepian

poniedziałek, 07 stycznia 2019, longplay_2010

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com