Serwis portalu LongPlay
Blog > Komentarze do wpisu

Dominik Bukowski Quartet: Transatlantyk

Czołowy polski wibrafonista Dominik Bukowski, swój nowy album dedykuje emocjom i doświadczeniom związanymi z polską emigracją. Konceptualny zestaw premierowych utworów tworzący płytę zatytułowaną "Transatlantyk" dotyka rozmaitych uczuć związanych z emigracją. W nowej muzyce Bukowskiego odnajdziemy zarówno smutek i tęsknotę jak radość i nadzieję, a wszystko to podane jest za pomocą dźwięków wibrafonu i kalimby (Dominik Bukowski), oraz trąbki (Emil Miszk), kontrabasu (Adam Żuchowski) i perkusji (Patryk Dobosz). Poza premierowymi kompozycjami, w programie albumu znalazła się też ciekawa aranżacja kompozycji Andrzeja Panufnika "Dreamscape”, a w utworze "Polok" wykorzystano fragmenty wypowiedzi Witolda Gombrowicza pochodzące z francuskiego programu telewizyjnego.
Album "Transatlantyk" ukaże się nakładem wytwórni Soliton, a premierę płyty zaplanowano na 17 marca podczas festiwalu Jazz Jantar. LongPlay.blox.pl jest jednym z partnerów medialnych wydawnictwa.

Wydaniu płyty towarzyszyć będzie seria koncertów, której częścią będzie prezentacja utworów z "Transatlantyk" w poznańskim klubie Blue Note 29 marca (piątek). Warto też wspomnieć, iż dokładnie tydzień wcześniej (22 marca, piątek) Dominik Bukowski wystąpi w Poznaniu z międzynarodowym  składem Staroniewicz North Park w Sali Wielkiej CK Zamek (koncert odbędzie się pod patronatem LongPlay.blox.pl - szczegóły: TUTAJ).

Dominik BUKOWSKI Quartet: Transatlantyk
CD, Soliton SL 887-2 2018

program:
1. Imago
2. Polok
3. Hana
4. Transatlantyk
5. 68'
6. Lost Message
7. Dreamscape
8. Hana (Reprise)
9. Emigres

personel:
Dominik Bukowski – wibrafon, kalimba
Emil Miszk – trąbka
Adam Żuchowski – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

materiały prasowe:

poniedziałek, 25 lutego 2019, longplay_2010
Tagi: Patronat

Polecane wpisy

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com