Serwis portalu LongPlay.blox.pl
RSS
czwartek, 20 października 2016
środa, 19 października 2016
poniedziałek, 17 października 2016
czwartek, 13 października 2016
środa, 12 października 2016
wtorek, 11 października 2016

Pierwsza płyta jaka trafiła do nas z wydrukowanym 2017 rokiem na okładce, to przedpremierowy egzemplarz piątego już albumu amerykańskiej harfistki jazzowej Carol Robbins. Płyta zatytułowana "Taylor Street" ukaże się 6 stycznia, a wypełni ją dziewięć własnych kompozycji artystki. Warto zwrócić uwagę na wielkie nazwiska muzyków towarzyszących Carol Robbins, są wśród nich bowiem m.in. pianista Billy Childs, saksofonista Bob Sheppard, gitarzysta Larry Koonse, perkusista Gary Novak, a także muzyk z którym w ramach Jazz Chamber Ensemble harfistka współpracuje już od 1999 roku, pianista Billy Childs.

poniedziałek, 10 października 2016
środa, 05 października 2016
poniedziałek, 03 października 2016
czwartek, 29 września 2016
środa, 28 września 2016
wtorek, 27 września 2016
poniedziałek, 26 września 2016
piątek, 23 września 2016
czwartek, 22 września 2016
środa, 21 września 2016
wtorek, 20 września 2016
poniedziałek, 19 września 2016
czwartek, 08 września 2016
środa, 07 września 2016
wtorek, 06 września 2016
piątek, 02 września 2016

2.09.2016, piątek, godz. 20.00
POZNAŃ SALSA NIGHT – ROZPOCZĘCIE SEZONU

Pierwsza w sezonie cykliczna impreza salsowa w Blue Note!

W programie salsa i bachata, gra DJ Robert El Camino.

Wstęp – 10 zł

_________________________________________________

3.09.2016, sobota, godz. 20.00
Inauguracja sezonu jazzowego / Nowi Mistrzowie: WEEZDOB COLLECTIVE

Połączenie pięciu muzycznych indywidualności zaowocowało stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Repertuar zespołu składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji. Charakterystyczne dla formacji jest również nietypowe w jazzie połączenie harmonijki i saksofonu.

Zespół powstał w 2014 r. w Poznaniu ze wspólnej inicjatywy gitarzysty Piotra Scholza oraz saksofonisty Kuby Marciniaka. Ich główną ideą było zebranie grupy przyjaciół, rozumiejących się świetnie zarówno na scenie, jak i poza nią.
Weezdob Collective był wielokrotnie nagradzany na konkursach jazzowych w Polsce i za granicą. Zdobył m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival 17. Bielska Zadymka Jazzowa, Grand Prix konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, pierwsze miejsce na Blue Note Poznań Competition oraz Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W miesięczniku „Jazz Forum” (10/2015) ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Weezdob Collective – Live at Radio Katowice”.

Kacper Smoliński – harmonijka, Kuba Marciniak – saksofon, Piotr Scholz – gitara, Damian Kostka – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
18.00 – Warsztaty dla młodych muzyków – poświęconych w pierwszej części udziałowi w konkursach muzycznych – sposobom przygotowania zgłoszeń, współpracy z muzykami akompaniującymi, doborowi konkursowego materiału, a także elementom autoprezentacji i promocji własnej twórczości.  Druga część spotkania poświęcona będzie sprawom stricte muzycznym. Udział w warsztatach jest bezpłatnych dla wszystkich chętnych osób. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych e-mailowo na adres klub@bluenote.poznan.pl.
20.00 – Koncert zespołu – z zagwarantowanym bezpłatnym wstępem dla uczestników warsztatów.
Jam session – po koncercie wspólne muzykowanie członków występującego wcześniej zespołu i uczestników warsztatów oraz wszystkich chętnych muzyków. W jego ramach uczestnicy warsztatów będą mogli sprawdzić w praktyce umiejętności wyniesione z warsztatów, ale także w czasie gry skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi.  Udział w jam session jest bezpłatny.

Bilety: 35 złotych (pierwsze miejsca), 25 zł (drugie miejsca), 10 zł (studenckie, uczniowskie, seniorskie).

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

_________________________________________________

7.09.2016, środa, godz. 20.30
MICHAŁ KOBOJEK QUARTET: „The Outside”

Koncert promujący drugi, autorski album niezwykle charyzmatycznego saksofonisty i kompozytora Michała Kobojka. Płyta pełna jest inspiracji płynących z kompozycji Chopina, skandynawskich mistrzów jazzowych czy mainstreamowego brzmienia zza oceanu. (recenzja płyty: TUTAJ). Usłyszymy liryczne, swingujące formy muzyczne zawierające wiele ekspresyjnych solówek muzyków współtworzących Michał Kobojek Quartet (zapowiedź koncertu: TUTAJ)

Michał Kobojek – saksofonista i kompozytor, absolwent Państwowego Studium Jazzowego przy Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Działalność koncertową rozpoczął w drugiej połowie lat 90. jako współtwórca wielu formacji, między innymi Funky Four, Tootsie, Swingowa Orkiestra Dęta Ulicy Piotrkowskiej, Copro Combo, Fiesta Loca. Współtworzył łódzką grupę dixilandową Medicus Band.
Jako muzyk sesyjny współpracował z takimi artystami jak Tatiana Okupnik, Łzy, Urszula, In Grid, September, John McInerney, Bad Boys Blue, Krystyna Giżowska, NOT, Cool Kids Of Death. Od roku 2000 współpracuje z Robertem Jansonem i zespołem Varius Manx.
Jako muzyk jazzowy ma na koncie współpracę z Maćkiem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Wojtkiem Pilichowskim, Witkiem Janiakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Markiem Bałatą, Bernardem Maselim, Pawłem Kaczmarczykiem, Zbigniewem Jakubkiem, Włodkiem Pawlikiem.
Laureat wielu konkursów muzycznych. Trzykrotnie uznany za najlepszego łódzkiego muzyka jazzowego przez Prezydenta Miasta Łodzi. Zdobywca pierwszych nagród wraz z zespołem Mainstreet Quartet na Krokus Jazz Festival 2007, Lotos Jazz Festival, Bielskiej Zadymce Jazzowej 2009. Otrzymał nagrodę specjalną za indywidualność dla solisty na międzynarodowym festiwalu Jazz Nad Odrą.
W 2007 roku Michał Kobojek nagrał partie saksofonu do płyty łódzkiej supergrupy NOT oraz wydał doskonale przyjętą solową płytę "My first time". W roku 2016 ukazał się drugi autorski album „The Outside”.
Współpracował również przy ścieżkach dźwiękowych do filmów i seriali: „Ida” (2013), "Wojna męsko żeńska" (2011), ”W pętach gorsetów” (2010), ”Ludzie Chudego” (2010), „Fałszerze - Powrót Sfory” (2006), „Umarli ze Spoon River” (2006), Superprodukcja” (2002). Skomponował muzykę do spektakli ,,Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Konrada Dworakowskiego (Teatr Baj Pomorski w Toruniu) oraz ,,Dla Jennifer" w reżyserii Anny Ciszowskiej (Teatr Szwalnia w Łodzi).
Wojciech Pulcyn – kontrabasista, kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. W latach 2000-2014 członek kadry Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach.
W 1998 z Triem Marcina Maseckiego zdobył pierwszą nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach i trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał wyróżnienie na Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano (Włochy). W 1999 z własnym zespołem New Orkiestra zdobył trzecie miejsce na Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie.
Współpracował między innymi z P. Baronem, Gianni Basso, E. Bem, R. Borowskim, I. Demirerem, B. Hołownią, W. Karolakiem, Paweł Kaczmarczyk Audiofeling Band, E. Kulmem, S. Kulpowiczem, R. Majewskim, J. Muniakiem, M. Sikałą, J. Skowronem, W. Staroniewiczem, J. Śmietaną, M. Tokajem, M. Urbaniakiem, Bobby Watsonem, J. "Ptaszynem" Wróblewskim, I. Zając, Monty Watersem, K. Wolińskim.
Skomponował muzykę do spektakli „Transatlantyk” Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Współautor opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy „Halo?Kabaret?”.
Witold Janiak – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie w 1998r. Na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w 2001r. otrzymał specjalną nagrodę za „wyjątkowe walory artystyczne akompaniamentu”. W 2010r. na Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie otrzymał drugą nagrodę. Wraz z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, którego jest twórcą i liderem, zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) i Krokus Jazz Festival (2007).
W latach 2000-2004 pracował w musicalowym Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie przygotował i prowadził „od fortepianu” wiele przedstawień muzycznych i koncertów. Był uczestnikiem m.in. Stuttgart Nacht, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwalu Jazztopad we Wrocławiu, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Bielskiej Zadymki Jazzowej, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Łańcucie, Bydgoszcz Jazz Festival, Rawskiej Jesieni Jazzowej, Geyer Music Factory.
Brał udział w słynnym projekcie "Koncert na 10 fortepianów" realizowanym przez agencję Multi Art. Dwukrotnie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Jest wykładowcą na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych na ul. Rojnej w Łodzi. Od października 2015 roku podjął pracę w Akademii Muzycznej w Łodzi jako wykładowca na Wydziale Jazzu.
Dwukrotny laureat Nagrody Oscar Jazzowy Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Ericem Allenem, Maciejem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim, Wojciechem Pulcynem, Miguelem Alejandro Lagos Mirandą, El Congo Allenem, Regisem Moliną, Michałem Kobojkiem, Adamem Rymarzem oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.
Wydał pięć autorskich płyt. Dwie z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, dwie z Witold Janiak Trio oraz jedną w duecie z Adamem Rymarzem. Jako sideman brał udział w nagraniach płyty Krzysztofa Ścierańskiego, dwóch płyt Michała Kobojka oraz jednej Grzegorza Rogali. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Oprócz działalności koncertowej jest propagatorem i animatorem muzyki jazzowej w Polsce i regionie prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych.
Przemysław Kuczyński – perkusista uniwersalny, kompozytor, absolwent wychowania muzycznego na Uniwersytecie Łódzkim, muzyk współpracujący z wieloma znanymi artystami reprezentującymi niejednokrotnie bardzo odległe od siebie nurty muzyczne.
Ma zacięcie jazzowe, jednak z powodzeniem realizuje projekty z artystami sceny popowej, rockowej i bluesowej, zarówno na koncertach jak i studyjnie. Znany przede wszystkim ze stałej współpracy z jednym z najwybitniejszych polskich jazzmanów – Krzysztofem Ścierańskim. Jest perkusistą zasilającym zarówno szeregi The Colors, Ścierański Trio oraz Krzysztof Ścierański New Quartet (Ścierański, Jakubek, Kobojek, Kuczyński). Współpracował z grupą Alkatraz (dawny KAT z Romanem Kostrzewskim na czele), Rezerwat oraz Alone. Współpracuje z Edytą Górniak, Markiem Kościkiewiczem, Robertem Chojnackim, Januszem Radkiem. W projektach popowych koncertował z September, Velvet, In Grid, Craigiem Davidem, Sophie Ellis Baxtor, The Jet Set, Hanią Stach, Saszą Strunin, The Boogie Town czy grupą Be Free.
W projektach jazzowych oprócz The Colors, grał z Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Urbaniakiem Michałem Kobojkiem, Marcinem Nowakowskim, Włodzimierzem Pawlikiem, Januszem Skowronem, Andrzejem Olejniczakiem, Karoliną Glazer. W latach 2007, 2008 roku był nominowany do nagrody Oskar Jazzowy w kategorii Łódzki Muzyk Jazzowy, a w roku 2012 został jej laureatem.
Jako jeden z niewielu polskich artystów wraz z Krzysztofem Ścierańskim i Markiem Napiórkowskim nagrywał z Mikiem Sternem, Larsem Danielsonem, Johnem Taylorem. Jako artysta sesyjny brał udział w wielu produkcjach telewizyjnych. Oprócz czynnego muzykowania zajmuje się także aranżacją, produkcją i kompozycją. Jest również autorem kilku tekstów piosenek. Jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach.

Michał Kobojek – saksofon sopranowy, saksofon altowy, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Witold Janiak – fortepian, Przemysław Kuczyński – perkusja

Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu

_________________________________________________

8.09.2016, czwartek, godz. 22.00
CZWARTKOWY KLASYK

Czwartkowy Klasyk prezentuje w dwóch wymiarach wszystko to, co najlepsze z gatunku rap oraz r’n’b. Video mix to nowa jakość prezentowania utworów polegająca na miksowaniu jednocześnie dźwięku i obrazu. Teraz, w trakcie imprezy, będziecie mogli nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć muzyczne perełki w klasycznych wersjach oraz najnowszych remixach.

Grają: DVJ Rink x Hirass

13:29, longplay_2010 , muzyka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 sierpnia 2016
czwartek, 25 sierpnia 2016
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 40
| < Październik 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi

Rudi Fischerlehner

Janusz Bocheński

Tomek Kosminski