Serwis portalu LongPlay
RSS
czwartek, 13 września 2018
środa, 12 września 2018
wtorek, 11 września 2018
poniedziałek, 10 września 2018
sobota, 08 września 2018
piątek, 07 września 2018
czwartek, 06 września 2018
środa, 05 września 2018
wtorek, 04 września 2018
poniedziałek, 03 września 2018

1 września ukazała się niezwykła płyta: "Saxesful" nagrana z udziałem tak wybitnych saksofonistów jak: Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Adam Wendt, Maciej Sikała i Grzech Piotrowski. Wszystkich ich słyszymy na jednej płycie dzięki inicjatywie czołowego polskiego trębacza młodej sceny jazzowej Piotra Schmidta. W poszczególnych utworach wybranych z dorobku światowego jazzu (kompozycje m.in. Victora Younga, Johna Coltrane'a, George'a Gershwina i Theloniousa Monka) zagrali zaproszeni goście, a skład formacji Piotr Schmidt Quartet, która firmuje cały album tworzą wraz z liderem: Wojciech Niedziela (fortepian), oraz muzycy znani z tria RGG: Maciej Garbowski (kontrabas) i Krzysztof Gradziuk (perkusja).

materiały prasowe:

W dniu 1 września odbyła się premiera płyty Piotr Schmidt Quartet - Saxesful wydanej przez wytwórnię SJRecords. Album ten pełen jest niezwykłych i niesamowitych saksofonistów polskiego jazzu takich jak: Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Piotr Baron, Adam Wendt i Grzech Piotrowski! Do sekcji rytmicznej Piotr Schmidt zaprosił takich muzyków jak Wojciech Niedziela, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk. Dwaj ostatni znani z trio RGG.

Od 1 września krążek dostępny jest już nie tyko na stronie wydawcy - www.sjrecords.eu, ale także w wielu dobrych sklepach muzycznych w tym na jazzsound.pl, multikulti.com oraz empik.com, a także serwisach takich jak m.in. Amazon, Spotify, czy iTunes.

Piotr Schmidt Quartet - Saxesful to głównie znane standardy jazzowe we własnych aranżacjach i interpretacjach, a także dwie niespodzianki. Szczegóły na www.sjrecords.eu gdzie można również posłuchać fragmentów wszystkich utworów! Jest to 32 płyta wydawnictwa SJRecords.

"Ten album to wielopłaszczyznowy hołd tradycji jazzowej; składa się z siedmiu standardów, każdy w wykonaniu podstawowego kwartetu i jednego z gościnnych saksofonistów. Lista tych ostatnich to jak kompendium polskiego jazzu, i sama w sobie stanowi hołd tradycji polskiego jazzu".
Adam Baruch, Sierpień 2018
 
"„Saxesful” to album, który traktować należy jako hołd złożony wybitnym polskim saksofonistom i jazzowi samemu w sobie. Jako płyta niosąca radość z samego obcowania z muzyką, sprawdza się naprawdę doskonale i pokazuje, jak dużym szacunkiem i uznaniem darzony jest Piotr Schmidt w jazzowym środowisku".
Jędrzej Janicki, Sierpień 2018

Piotr Schmidt Quartet:
 
Piotr Schmidt - trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

goście specjalni:

Jan Ptaszyn Wróblewski
Zbigniew Namysłowski
Henryk Miśkiewicz
Grzech Piotrowski
Piotr Baron
Maciej Sikała
Adam Wendt 

Lista utworów:
 
1.     Stella By Starlight - Victor Young (feat. Henryk Miśkiewicz)
2.     Interlude - Piotr Schmidt Quartet
3.     You Don't Know What Love Is - Raye-DePaul (feat. Jan "Ptaszyn" Wróblewski)
4.     Alice In Wonderland - Sammy Fain (feat. Zbigniew Namysłowski)
5.     Central Park West - John Coltrane (feat. Maciej Sikała)
6.     Summertime - George Gershwin (feat. Piotr Baron)
7.     Song For Tomasz - Piotr Schmidt Quartet
8.     What A Wonderful World - Weiss-Thiele (feat. Grzech Piotrowski)
9.     Blue Monk - Thelonious Monk (feat. Adam Wendt)

 

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix na najbardziej prestiżowych konkursach jazzowych organizowanych w Polsce i w Europie.
 
Piotr Schmidt ma na swoim koncie dziesięć wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od siedmiu lat w czołówce ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum jako jeden z najlepszych trębaczy polskiego jazzu. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Adam Wendt, Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Kuba Badach, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) i Miuosh. Piotr Schmidt jest również współwłaścicielem wydawnictwa SJRecords, które w ciągu siedmiu lat istnienia wydało 32 płyty.

08:23, longplay_2010 , muzyka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 września 2018
piątek, 31 sierpnia 2018
czwartek, 30 sierpnia 2018
środa, 29 sierpnia 2018
wtorek, 28 sierpnia 2018

_____________________________________________________________________

Urodzony w 1944 roku legendarny angielski producent muzyczny Mike Vernon już w wieku 19 lat rozpoczął pracę w wytwórni Decca, a rok później wraz z Neilem Slavenem założył opiniotwórczy magazyn "R&B Monthly". Przez ponad pół wieku pracował przy produkcji płyt zrealizowanych przez takich artystów jak m.in. John Mayall (11 albumów!), Eric Clapton, Fleetwood Mac, Ten Years After, Rory Gallagher, Savoy Brown, Chicken Shack, Jeff Beck, Rod Stewart czy David Bowie. To właśnie Mike Vernon odpowiedzialny jest za wyjątkowe brzmienie albumów powszechnie uważanych za kamienie milowe białego bluesa: "John Mayall's Blues Breakers with Eric Clapton" (1966) i "Peter Green's Fleetwood Mac" (1968). Poza pracą w Decca, w drugiej połowie lat 60-tych Mike Vernon założył legendarny label Blue Horizon, wydający w Europie płyty amerykańskich bluesmanów jak m.in. B.B.King, Otis Spann czy Champion Jack Dupree. W roku 2015 ukazał się album "Just a little bit" nagrany przez Vernona jako wokalistę z zespołem muzyków bluesowych z Andaluzji - Los Garcia, a rok później Vernon przyczynił się do ogromnego sukcesu debiutanckiej płyty brytyjskiej wokalistki Sari Schorr ("A Force Of Nature"). Rok 2018 przynosi nowy album nagrany przez legendarnego producenta, kompozytora i wokalistę, firmowany nazwą: Mike Vernon & The Mighty Combo, a zatytułowany "Beyond The Blue Horizon", którego premierę wytwórnia Manhaton Records przewidziała na 7 września.

recenzja płyty w języku polskim: TUTAJ

_____________________________________________________________________

Już w roku 2011 gitarzystę, wokalistę i kompozytora Bena Poole'a nominowano w dwóch kategoriach (Najlepszy Młody Artysta i Najlepsza Kompozycja) do prestiżowej brytyjskiej Blues Awards, a jego debiutancka płyta ''Let's Go Upstairs'' (2012) wyprodukowana przez laureata Grammy - Isaaca Nossela (m.in. producenta płyt takich artystów jak: Jack Bruce, Robin Trower, Paul McCartney, Paul Young czy Roger Daltrey), odniosła na Wyspach niebywały sukces, plasując młodego muzyka w gronie najbardziej obiecujących muzyków rockowych. Jego wyjątkową grę i pełen emocji styl techniczny wychwalali tacy nieodżałowani mistrzowie gatunku jak Jack Bruce i Gary Moore, przepowiadając Benowi wyjątkową karierę na polu bluesa i muzyki rockowej. Po genialnym albumie koncertowym "Live At The Royal Albert Hall" (2014) i płycie "Time Has Come" (2016) brytyjska wytwórnia Manhaton Records proponuje kolejny studyjny album Bena Poole'a: "Anytime You Need Me". Premierę płyty przewidziano na 5 października 2018.

_____________________________________________________________

________________________________________________________________________________ 

08:19, longplay_2010 , muzyka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 sierpnia 2018
czwartek, 23 sierpnia 2018
środa, 22 sierpnia 2018
wtorek, 21 sierpnia 2018
poniedziałek, 20 sierpnia 2018
sobota, 18 sierpnia 2018
piątek, 17 sierpnia 2018
czwartek, 16 sierpnia 2018
środa, 15 sierpnia 2018
wtorek, 14 sierpnia 2018
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com